تاریخی برای سفر ترامپ به انگلیس تعیین نشده است | اتاق خبر
کد خبر: 346159
تاریخ انتشار: 7 خرداد 1395 - 16:42
کامرون:
دیوید کامرون نخست‌وزیر انگلیس روز جمعه ضمن اعلام خرسندی از دیدار احتمالی اش با دونالد ترامپ گفت که تاکنون تاریخی برای سفر این نامزد جنجالی جمهوری‌خواه انتخابات ریاست جمهوری آمریکا به لندن تعیین نشده است.

اتاق خبر - کامرون در گفت‌وگو با خبرنگاران در حاشیه نشست گروه 'جی هفت' گفت: 'اغلب نامزدهای انتخابات ریاست جمهوری آمریکا سفرهایی را به کشورهای اروپایی داشته‌اند و من نمی‌دانم آیا این اتفاق روی خواهد داد یا نه.'
وی افزود: 'تاریخی دقیقی برای این سفرها تعیین نشده است اما من همواره از دیدار با این‌گونه افراد در این سطح خوشحال می‌شوم .'
کامرون افزود: 'در ارتباط با ترامپ، من به هرکسی که بتواند در جریان یک پروسه ماراتن گونه به‌عنوان نامزد یکی از دو حزب بزرگ آمریکا برای انتخابات ریاست جمهوری این کشور انتخاب شود، تبریک می‌گویم . این‌یک ماراتن فوق‌العاده است.'
نخست وزیر انگلیس اخیرا نیز در اظهاراتی هر چند درباره ترامپ گفت که وی به دلیل موفقیتش در انتخابات مقدماتی حزب جمهوری‌خواه لایق تحسین و احترام است اما حاضر به عذرخواهی از او به دلیل اظهاراتش نشد.
کامرون در گفت‌وگو با شبکه تلویزیونی 'آی تی وی' تصریح کرده بود: نامزدهای انتخابات ریاست جمهوری آمریکا عادت کرده‌اند که به انگلیس سفر کنند و اگر این اتفاق بیفتد خیلی خوشحال خواهم شد تا با ترامپ دیدار کنم.
وی در همین حال گفت: من از آنچه در قبل گفته‌ام عقب‌نشینی نکرده‌ام و بار دیگر می‌گویم درخواست ترامپ برای ممنوعیت موقت ورود مسلمانان به آمریکا یک‌چیز بسیار خطرناک است و همین‌طور اظهارات نادرستی و تفرقه‌افکنانه‌ای به شمار می‌رود.
نخست‌وزیر انگلیس در ماه دسامبر اظهارات ترامپ در خصوص مسلمانان را تفرقه‌افکنانه ، احمقانه و نادرست ارزیابی کرده بود و ترامپ نیز اخیرا در واکنش بیان داشته بود که در صورت انتخاب به‌عنوان رئیس‌جمهور آمریکا، روابط خوبی با کامرون نخواهد داشت.
به رغم این موضع گیری ها، منابع وزارت خارجه انگلیس از سفر احتمالی دونالد ترامپ نامزد جنجالی جمهوری خواهان به این کشور پیش از انتخابات ریاست جمهوری آمریکا خبر داده اند.
شبکه 'بی.بی.سی' اخیرا به نقل از منابع وزارت خارجه انگلیس گزارش داده بود که مقامات دولت کامرون از هم اکنون در حال تدارک برای سفر احتمالی دونالد ترامپ به انگلیس هستند.
به گفته این شبکه، وزارت خارجه انگلیس پیش بینی می کند که ترامپ پس از آنکه به صورت رسمی نامزد جمهوریخواهان معرفی شود، به لندن سفر خواهد کرد.
قرار است در ماه جولای نامزدهای رسمی احزاب جمهوریخواه و دمکرات برای انتخابات ریاست جمهوری آمریکا مشخص شوند.

ایرنا

94110

 

نظرات
ADS
ADS
پربازدید