طراحی لباس با الهام از نقاشی کودکان | اتاق خبر
کد خبر: 346367
تاریخ انتشار: 8 خرداد 1395 - 16:43
چند طراح لباس ایرانی آثار خود را که با الهام گرفتن از نقاشی‌های کودکان کار طراحی شده‌اند، به‌نمایش می‌گذارند.

به گزارش اتاق خبر، سونیا پوریامین - عضو هیأت مدیره انجمن طراحان مد و لباس -درباره‌ی برپایی این نمایشگاه اظهار کرد:‌ تصمیم گرفتیم در ادامه‌ی فعالیت‌های خیریه انجمن، براساس نقاشی‌های کودکان کار، لباس‌هایی را طراحی کنیم. 100 تا 150 نقاشی از کودکان 5 تا 10 سال در اختیار طراحان قرار گرفت تا آن‌ها به‌صورت آزاد و با الهام از این نقاشی‌ها، لباس‌های خود را طراحی کنند. لباس‌هایی که بسیار امروزی و زیبا هستند.

 

1464179663980_456985.jpg

 
او ادامه داد: عواید حاصل از برپایی این نمایشگاه به نفع بچه‌های کار تحت پوشش جمعیت حمایت از کودکان کار و خیابانی اختصاص می‌یابد. 15 طراح مد هر کدام پنج لباس را با خلاقیت و با هزینه شخصی برای این نمایشگاه تدارک دیده‌اند.
 
پوریامین در بخش دیگری از سخنانش، با اشاره به افزایش توجه به مد و طراحی لباس در ایران، گفت: طراحان کشور بعد از یک دوره چند ساله توانستند مقوله مد را در جامعه مطرح کنند و تقریبا مقوله مد ایرانی - اسلامی جای خود را پیدا کرده است. بعد از یک دوره‌ی چند ساله و حضور کارگروه و بنیاد ملی مد و لباس، ضرورت تشکیل تشکل‌هایی که طراحان بیشتری را دور هم جمع کند، ضروری به‌نظر می‌رسید. به همین دلیل، انجمن طراحان مد و لباس را با حضور بیش از 20 طراح خوش‌نام تشکیل دادیم.
 
وی اظهار کرد: هدف از تشکیل این انجمن انجام کارهای جمعی، در کنار هم بودن و یاد گرفتن از یکدیگر است. وجود چنین تشکل‌ها و انجمن‌هایی که در آن به جای یک طراح، چند طراح در کنار هم با تنوع در سلیقه حضور دارند. اگر آن‌ها بتوانند مقوله جریان مد را دنبال کنند، نیاز ما به این موضوع برطرف می‌شود. مزون‌های مد و لباس در حال حاضر جوابگوی این نیاز نیستند و وقت آن رسیده است که مقوله مد را صنعتی کنیم و آن را به تولید انبوه برسانیم.
 
پوریامین همچنین اضافه کرد: تجربه و تخصص نیروهای جوان و خلاق انجمن‌های مد و لباس می‌تواند آینده مد ایران را تغییر دهد تا جوانان‌مان به جای برندهای خارجی به سمت مدل‌های ایرانی بروند.
 
نمایشگاه طراحان لباس هشتم خردادماه ساعت 18 افتتاح می‌شود. این نمایشگاه از نهم خردادماه ساعت 10 تا 21 در نیاوران، خیابان مقدسی، خیابان میری، کوچه درمان، شماره 6، باغ درمان میزبان علاقه‌مندان خواهد بود.
 
ايسنا
 
کلید واژه ها :
نظرات
ADS
ADS
پربازدید