لیگ قهرمانان بسیار باارزش‌تر از لالیگا است | اتاق خبر
کد خبر: 346592
تاریخ انتشار: 9 خرداد 1395 - 09:00
مورینتس:
مهاجم سابق رئال مادرید معتقد است برای مسئولان رئال در این فصل رسیدن به فینال لیگ قهرمانان اروپا در اولویت بود تا رسیدن به قهرمانی در لالیگا که به هدفشان نیز رسیدند.

به گزارش اتاق خبر، به نقل از ایسنا، فرناندو مورینتس یکی از مهاجمان سابق رئال مادرید است که البته رئالی ها خاطره خوبی از او ندارند. گل او در نیمه نهایی برای موناکو برابر رئال و حذف کهکشانی ها باعث شد تا مورینتس محبوبیت خود را در بین هواداران رئال از دست دهند.

فرناندو مورینتس درباره شرایط تیم سابق خود در این فصل گفت: تمرکز رئالی ها از ابتدای فصل بر روی قهرمانی در لیگ قهرمانان بود تا کسب قهرمانی در لالیگا. همه مجموعه رئال مادرید معتقدند که لیگ قهرمانان به مراتب از لیگ اسپانیا باارزش تر است. فکر می‌کنم قطعا رئالی‌ها تا اینجا به هدف خودشان رسیدند و در ادامه با قهرمانی می توانند ببینند که راهشان برای تمرکز بر روی لیگ قهرمانان موثر بوده است.

مورینتس ادامه داد: من سال‌ها در رئال بازی کردم و به خوبی می‌توانم درک کنم که برای این باشگاه لیگ قهرمانان اروپا مفهوم زیادی دارد و همه دوست دارند که رئال همیشه یک پای دیدارهای نهایی این جام باشد. در صورتی که رئال قهرمان لیگ قهرمانان شود اصلا مهم نیست که بارسلونا لیگ را فتح کرده، چون اروپا واقعا از اهمیت بیشتری تا لیگ برخوردار است. نه تنها هواداران بلکه بازیکنان رئال نیز ترجیح می دهند لیگ قهرمانان را فتح کنند تا جام های داخلی نظیر لیگ و جام حذفی.

این صحبت مورینتس در حالی به زبان آورده شده که در روزهای گذشته بازیکنان بارسلونا با وجود حذف از لیگ قهرمانان، قهرمانی در لیگ و جام حذفی را برای داشتن فصلی موفق کافی دانستند.

مورینتس سه بار در سال‌های 1998، 2000 و 2002 به رئال مادرید کمک کرد تا بتواند به قهرمانی در لیگ قهرمانان اروپا برسد و در بازی برابر والنسیا که با برتری 3 بر صفر رئال در فینال همراه بود گل اول را به ثمر رساند. او درباره این دیدار گفت: مشخص است که دیدارهای فینال متفاوت است. وقتی به فینال می رسید، دیگر مهم نیست که به چه شکلی به فینال رسیده‌اید. دیگر مهم نیست که چه تیم هایی را برای رسیدن به فینال حذف کرده‌اید و تنها یک رقابت را شاهد خواهید بود. به هیمن خاطر نتیجه‌ای که رئال در فینال دو سال قبل در لیسبون به دست آورد نیز تاثیری در این دیدار ندارد و نمی‌تواند ملاک قرار داده شود. دو تیم یک بازی باز را خواهند داشت و تیمی که بتواند از نظر هجومی خود را به تیم دیگر تحمیل کند می‌تواند برنده دیدار شود.

انتهای پیام/

کد: 94108

 

نظرات
ADS
ADS
پربازدید