کشف ابعاد جدیدی از ابتلا به سرطان و استفاده از تلفن همراه/ فیلم | اتاق خبر
کد خبر: 346876
تاریخ انتشار: 10 خرداد 1395 - 00:58
مطالعه جدید محققان امریکایی به ابعاد جدیدی از ارتباط بین استفاده از تلفن همراه و ابتلا به سرطان پرداخته است.

اتاق حبر - مطالعات اخیر محققان آمریکایی که در گزارشی توسط برنامه سم شناسی ملی امریکا ارائه شده، نشان می دهد که میان استفاده از تلفن های همراه و ابتلا به سرطان ارتباطی وجود دارد.

در این مطالعه، موش ها از زمان جنینی تا دو سال پس از تولد و به مدت ۹ ساعت در طول روز در معرض فرکانس هایی که از تلفن های همراه به اطراف پخش می شد، قرار گرفتند تا به بررسی عملکرد اندام های آنها پرداخته شود. موش ها پس از دریافت این تشعشعات به تومورهای بدخیم مغزی و قلبی مبتلا می شدند. سپس موش هایی که در معرض تشعشعات تلفن های همراه قرار گرفته بودند با موش هایی که به دور از فرکانس ها بودند، مورد مقایسه قرار گرفتند.

محققان بر این باورند که تشعشعات حاصل از تلفن های همراه ضعیف تر از آن است که بتواند DNA را تغییر دهد. برخی از محققان معتقدند، بروز تومورها می تواند به دلایلی مختلف بروز کرده باشد و دلیل قطعی برای سرطان زا بودن تلفن های همراه وجود ندارد.

محققان معتقدند، انتشار نتایچ چنین مطالعه ای گواهی از اهمیت تحقیقات آینده برای کشف ارتباط بین سرطان و استفاده از تلفن همراه در انسان ها دارد زیرا تحقیقات تکمیل تری باید بر انسان ها نسبت به حیوانات انجام شود تا بتوان به طور یقین در این باره سخن گفت.

مهر

94110

کلید واژه ها :
نظرات
ADS
ADS
پربازدید