بلغارستان می تواند کشور واسط میان زنجان و بازار اروپا باشد | اتاق خبر
کد خبر: 346882
تاریخ انتشار: 10 خرداد 1395 - 01:42
بلغارستان که در شرقی ترین نقطه قاره اروپا واقع شده است، می تواند کشور واسط بین شرکت ها و تجار زنجانی با بازار اروپا باشد.

اتاق خبر: غلامحسین جمیلی افزود: در هیچ زمینه ای تک محوری و تک بعدی نمی تواند باعث توفیق پایدار و دائمی شود.
وی یادآورشد: برای اینکه تجار ایرانی و زنجانی بتوانند در تمام فعالیت ها در همه ابعاد حضور مستمر داشته باشند، نیاز به گزینه های متعدد برای تعامل و مشارکت اقتصادی دارند.
جمیلی اظهار کرد: این افزایش تعامل از مسیرهای متعدد کمک می کند تا راه های مختلفی برای دستیابی به اهداف ترسیم شود.
رئیس اتاق بازرگانی، صنایع، معادن و کشاورزی استان زنجان گفت: شاید یک برداشت از اقتصاد مقاومتی در بعد بین المللی همین باشد، در شرایطی که کشور دچار سختگیری ها و بی عدالتی هایی از سوی برخی کشورهای دیگر می شود، درصورت داشتن مناسبات تجاری مختلف می توان از فرصت های مختلف برای دستیابی به اهداف بهره برداری کرد.
وی خاطرنشان کرد: در حقیقت به دنبال این هستیم که پیوندهای جدید و مستحکمی را بین تجارت خودمان و بخش های دیگر بین المللی ایجاد کنیم.
جمیلی ادامه داد: برخی کشورها دارای اولویت ها و مزیت های نسبی، نسبت به سایر کشورها هستند که یکی از آنها بلغارستان است.
رئیس اتاق بازرگانی، صنایع، معادن و کشاورزی استان زنجان گفت: طی چهار سال گذشته، بلغارستان با اقبال و استقبال بسیاری از سوی ایران مواجه نشده است و طی این مدت هیچ هیات اقتصادی از زنجان به بلغارستان سفر نکرده بود.
وی اضافه کرد: بلغارستان در شرق اروپا و نزدیک ایران واقع شده است و به لحاظ برخورداری از مسیرهای مختلف ترانزیتی به اروپا، به عنوان یک پایگاه و پارک راهبردی برای اتصال ما برای دسترسی به اروپا محسوب شود.
جمیلی ابراز کرد: در صورتی که بتوان یک مسیر حمل و نقل ترانزیتی میان ایران و بلغارستان ایجاد کرد، با استفاده از مزیت جغرافیای این کشور به جهت نزدیکی به اروپا، آسانتر می توان به فرصتی برای دسترسی به اروپا دست یافت.
رئیس اتاق بازرگانی، صنایع، معادن و کشاورزی استان زنجان گفت: به حتم با این فرصت های تجاری می توان مبادلات و مواصلات خود را گسترش داد به یک ظرفیت و رابطه بین المللی با کمک بلغارستان دست یافت.
وی تصریح کرد: تجار ایرانی به حتم توانایی برقراری تعامل با کشورهای طراز اول اروپا را نخواهند داشت و باید فرصت هایی را در سطح خود پیدا کنند تا به اشتراک های موثری دست یابند.
امروز /یکشنبه/ تجار بلغارستان به مذاکره با تجار زنجانی پرداختند و اشتراک های خود را در حوزه های تولید مواد غذایی، دارویی، ماشین آلات صنعتی و لوازم آرایشی و بهداشتی مطرح کردند.
یک ماه پیش از یک هیات تجاری از زنجان به بلغارستان سفر کرده بود.

منبع: قطره 

کلید واژه ها :
نظرات
ADS
ADS
پربازدید