عشایر اقلید دارای پزشک خانواده شدند | اتاق خبر
کد خبر: 347324
تاریخ انتشار: 11 خرداد 1395 - 09:44
سرپرست شبکه بهداشت و درمان اقلید گفت: برای نخستین بار در کشور 15 هزار نفر از جمعیت عشایری اقلید دارای پزشک خانواده شدند.

به گزارش اتاق خبر؛اسمعیل اسکندری افزود: با توجه به اهمیت سلامت جامعه عشایری که حدود 6 ماه از سال را در اقلید اسکان دارند، نشست های متعددی با مسئولان اداره های مرتبط با عشایر برای خدمت رسانی به این جمعیت تشکیل شده است.
وی بیان داشت: در نهایت با حضور مرادحاصل درویشی، مسئول شبکه مجازی عشایری دانشگاه علوم پزشکی شیراز، زمینه حضور یک پزشک با عنوان پزشک خانواده عشایری فراهم شد.

در نهایت با حضور مرادحاصل درویشی، مسئول شبکه مجازی عشایری دانشگاه علوم پزشکی شیراز، زمینه حضور یک پزشک با عنوان پزشک خانواده عشایری فراهم شد.
معاون بهداشتی شبکه بهداشت و درمان شهرستان اقلید و رئیس مرکز بهداشت این شهرستان هم گفت: این مرکز پزشک خانواده را برای خدمات رسانی به عشایر اقلید تامین می کند.
افروز فربد بیان کرد: همزمان با حضور عشایر در اقلید و تشکیل نشست هماهنگی با مسئولان اداره امور عشایر، بیمه سلامت ایرانیان و مسئول شبکه مجازی عشایر دانشگاه علوم پزشکی شیراز، نخستین پزشک خانواده عشایری برای جمعیت بالای 15هزارنفر از عشایر تعیین شد و او فعالیت خود را آغاز کرد.
او ادامه داد: پزشک خانواده در چهار منطقه عشایری اقلید به نام های دم دریا، سیربانو، گیلی شهرمیان و آسپاس که از سوی اداره امور عشایر تعیین شده است، استقرار می یابد.
شهرستان اقلید در فاصله 267 کیلومتری شمال غرب شیراز واقع شده است.

منبع ایرنا

نظرات
ADS
ADS
پربازدید