پرداخت۱۰۰۰میلیارد تومان به شکات پرونده نگین غرب | اتاق خبر
کد خبر: 347522
تاریخ انتشار: 11 خرداد 1395 - 22:59
قاضی زرگر آخرین وضعیت پرونده نگین غرب را تشریح کرد.

به گزارش اتاق خبر،حجت‌الاسلام سید احمد زرگر در حاشیه مراسم دیدار رئیس دستگاه قضا با قضات و کارکنان قوه قضائیه در جمع خبرنگاران در خصوص آخرین وضعیت پرونده نگین غرب گفت: این پرونده ۱۵ هزار شاکی داشت که در حال حاضر با ۱۰ هزار نفر از آنها تسویه صورت گرفته است و حدود ۲ هزار واحد ساختمان نیمه کاره نیز در این پرونده تکمیل شده است.

وی با اشاره به اینکه به این تعداد از شاکی ها هیچ زمینی فروخته نشده بود، گفت: در واقع به این افراد به جای زمین، هوا فروخته شده بود به همین دلیل مجبور شدیم به این افراد بگوییم اگر زمین بخواهید سه سال طول می کشد، بنابراین بهتر است بر اساس قیمت روز ساختمان، پول دریافت کنید.

رئیس شعبه ۳۶ دادگاه تجدیدنظر استان تهران با بیان اینکه نرم افزاری برای محاسبه پول مطالبات این افراد تهیه شد، گفت: اگر کسی ۱۰۰ متر زمین طلب داشت به قیمت روز ۲۴۵ میلیون تومان پول دریافت کرد.

قاضی زرگر افزود: در این پرونده تاکنون حدود هزار میلیارد تومان پول به مردم داده شده است.

رئیس شعبه ۳۶ دادگاه تجدیدنظر استان تهران درباره وضعیت احکام متهمان اصلی این پرونده نیز ادامه داد: برای یکی از متهمان این پرونده (ف) در دادگاه تجدیدنظر استان تهران حکم قطعی (۲۰ سال) صادر شد.

زرگر تصریح کرد: این متهم درخواست آزادی مشروط داده و در حال حاضر هم آزاد است، اما در اختیار دادگاه است و به همکاری‌های خود ادامه می دهد.

وی در رابطه با وضعیت یکی دیگر از متهمان این پرونده توضیح داد: آقای (ر) متهم دیگر این پرونده در ابتدای پرونده همکاری های لازم را نداشت اما در اواخر رسیدگی با دادگاه همکاری کرد.

منبع: مهر

94104

نظرات
مالباخته بلاتکلیف
| |
2016-06-02 22:07:07
بنده از اولین طلبکاران هستم ولی تا کنون نه قراردادم اجرا شده و نه دیناری دریافت داشته ام.
در پایان سال ۱۳۸۰ قراردادی برای خرید آپارتمان با آقای(غ-ف)منعقد کردم.
با انجام تعهدات و بموقع بودن پرداختها و احراز خوش حسابی اینجانب ؛ واحدی از طرف آقای( غ- ف) از طریق دفتر خانه اسناد رسمی شماره ........ به اینجانب اختصاص داده شد .
با ورود قوه محترم قضايیه به موضوع ؛ بجای آن واحد؛ آپارتمان جدیدی در سایت قوه قضائیه جایگزین و بنام اینجانب تثبیت شد. بعد از مدتی زمین مجموعه واحد جدید نیز برای تامین نقدینگی و بدستور قاضی محترم به موسسه ای مالی و اعتباری.......... فروخته شد.
علیرغم تائید شدن قرار داد؛ اکنون بدون هیچ واحدی مالباخته بلاتکلیف لقب گرفته ام.
میگویند ساخت و ساز چند سالی طول میکشد و بعد از آن هم معلوم نیست که طبق قرارداد باشد و بهتر است پول آنرا به نرخ روز بگیرید ولی بهنگام محاسبه قیمتی به اندازه یک پنجم قیمت واقعی به روز (مثلا ۷۵ میلیون برای ۹۰ متری) برای تسویه حساب را پیشنهاد میکنند.
آخرین وضعییت ما اینست.
مالباخته
| |
2016-08-07 10:49:05
هیچ ادمی با مردم خودش این کار را که اینها با ما کرده اند نمیکند.اسمشان را هم گذاشته اند مسلمان و هیچ کشوری را قبول ندارند .به امریکا هروز بد و بیراه میگویند با این گند و کثافتی که میزنند
ADS
ADS
پربازدید