مرادی: رستمی در چارچوب فدراسیون عمل می‌کند | اتاق خبر
کد خبر: 347623
تاریخ انتشار: 12 خرداد 1395 - 03:54
«نگران انتخاب وزنه‌های رستمی در المپیک نباشید»
رییس فدراسیون وزنه‌برداری از احیای مجدد رقابت‌های بین‌المللی وزنه‌برداری جام نامجو خبر داد و گفت: این رقابت‌ها از امسال به میزبانی استان گیلان مجددا برگزار خواهد شد.

به گزارش اتاق خبر، به نقل از ایسنا، علی مرادی رییس فدراسیون وزنه‌برداری در حاشیه برگزاری مسابقه‌های بین‌المللی جام فجر درباره میزبانی ایران از این رقابت‌ها اظهار کرد: برای اولین بار است که یک رویداد مهم جهانی که حکم گزینشی المپیک را دارد در ایران برگزار می‌شود. 32 کشور در این رویداد شرکت کردند که از این تعداد 20 کشور ورزشکاران خود را به این مسابقه‌ها اعزام کردند و 12 کشور نمایندگان رسمی خود اعم از رییس فدراسیون، داور و هیات ژوری به این رقابت‌ها اعزام کردند که این امر نشان دهنده اهمیت بالای مسابقه‌ها است.

رییس فدراسیون وزنه‌برداری افزود: وضعیت وزنه‌برداران ما رضایت‌بخش است و امیدوارم شاهد جابه‌جایی رکوردها و استانداردهای جهانی در این رقابت‌ها باشیم. تاماش آیان به همراه اعضای هیات رییسه فدراسیون جهانی و تعدادی از روسای قاره آفریقا و آسیا در ایران حضور پیدا کردند و خوشبختانه اقبال بسیار خوبی از این مسابقه‌ها صورت گرفته است.

وی درباره بازپس‌گیری مدال نقره المپیک مونترال توسط محمد نصیری گفت: یکی از اقدامات شایسته فدراسیون وزنه‌برداری بعد از تغییرات صورت گرفته در این فدراسیون اهمیت هرچه بیشتر نسبت به پیشکسوتان این رشته است. ما از تمام پیشکسوتان دعوت کردیم و حتی کسانی که در دهه‌های اخیر صاحب عنوان در این رشته بودند را نیز دعوت به همکاری کردیم. این کار با ارزش توسط یک ایرانی انجام شد و مدال این اسطوره وزنه‌برداری در نهایت به دستان او رسید. ما سعی کردیم که مدال این اسطوره را به هر شکل ممکن به دست او برسانیم و از آن فرد ایرانی نیز دعوت کردیم تا مدال گم شده نصیری را به ایران برساند و ما در حضور آیان و مقامات ورزش کشور مدال نقره المپیک را پس از 44 سال به وی بازگرداندیم.

مرادی در پاسخ به این سوال که آیا با تاماش آیان رییس فدراسیون جهانی وزنه‌برداری برای گنجاندن این رقابت‌ها در تقویم فدراسیون جهانی وزنه‌برداری رایزنی کرده است یا خیر گفت:‌ در این چند روز که نمایندگان فنی او به ایران آمده‌اند رایزنی‌های مختلفی انجام داده‌ایم. از یک سو با مسئولان ورزش استان گیلان نیز رایزنی داشتیم تا دوباره مسابقه‌های جام نامجو را در ایران احیا کنیم و قرار است تا پایان سال جاری جام بین‌المللی نامجو را نیز برگزار کنیم و سعی‌مان این است که این دو رویداد بین‌المللی را هر ساله در کشور برگزار نماییم.

وی درباره بخشیده شدن محرومیت سعید علی حسینی و حضور او در مسابقه‌های وزنه‌برداری از سال 2017 گفت: مردم خونگرم اردبیل برای بخشیده شدن محرومیت 12 ساله علی‌حسینی توماری را به امضا رساندند و ما نیز قبل و بعد از این اقدام تلاش‌های بسیاری برای کاهش محرومیت این ورزشکار انجام دادیم که خوشبختانه در نهایت فدراسیون جهانی موافقت خود را با کاهش محرومیت او اعلام کرد و مدت محرومیت علی‌حسینی که در ابتدا دائمی بود و سپس به 12 سال رسیده بود را مجددا به 8 سال کاهش داد و با این اقدام او می‌تواند از سال 2017 در مسابقه‌های وزنه‌برداری شرکت کند. همچنین با تلاش‌های انجام گرفته سهراب مرادی نیز مجددا به رویدادهای بین‌المللی بازگشت و قرار است در آخرین گزینشی المپیک در کلمبیا شرکت کند تا ان‌شاءالله او نیز بتواند در رقابت‌های المپیک حضور پیدا کند.

رییس فدراسیون وزنه‌برداری با تاکید بر تعامل بسیار خوب این فدراسیون با فدراسیون جهانی وزنه‌برداری گفت: فدراسیون جهانی تعامل‌ بسیار خوب و گسترده‌ای ما با دارد. در تلاش هستیم با افزایش این تعاملات شاهد توسعه هرچه بیشتر این رشته در ایران باشیم.

مرادی درباره گلایه‌های کیانوش رستمی و اینکه او به صورت انفرادی تمرین‌های خود را پیگیری می‌کند گفت: او در چارچوب فدراسیون عمل می‌کند و مقید به نظم و انضباط در چارچوب فدراسیون است. کیانوش رستمی یکی از قهرمانان شایسته ماست و هماهنگی خوبی با سرمربی و شورای عالی فنی دارد.

رییس فدراسیون وزنه‌برداری در پایان درباره آخرین وضعیت بهداد سلیمی نیز گفت: خوشبختانه او نسبت به قبل بهتر شده اما به هر حال باید وضعیت او توسط متخصصان پزشکی، سرمربی و شورای عالی فنی مورد بررسی قرار گیرد تا در نهایت درخصوص نحوه حضور او در المپیک اعلام نظر کنند. البته بهداد سلیمی بسیار جدی در حال تلاش است و امیدوار هستم که او به المپیک برسد.

وی درباره اینکه آیا رستمی خود وزنه‌هایش را در رقابت‌های المپیک انتخاب می‌کند یا کادر فنی تیم ملی؟ گفت: این موضوع هماهنگ شده و نگران این موضوع نباشید. ضمن اینکه من خودم نیز در رقابت‌های المپیک در کنار تیم حاضر خواهم بود.

انتهای پیام/

کد: 94108

نظرات
ADS
ADS
پربازدید