Performancing Metrics

هلاکت سه سرکرده داعش در الصقلاویه | اتاق خبر
کد خبر: 347803
تاریخ انتشار: 12 خرداد 1395 - 19:18
یکی از فرماندهان نیروهای مقاومت مردمی (حشد الشعبی) از هلاکت سه نفر از سرکرده های گروه تروریستی داعش در عملیات آزاد سازی منطقه الصقلاویه از توابع فلوجه خبر داد.

اتاق خبر - به نوشته پایگاه خبری عراقی السومریه نیوز، 'عدن الخدران' از فرماندهان نیروهای مقاومت مردمی (حشد الشعبی) گفت: نیروهای مردمی پیشروی های چشم گیری در منطقه الصقلاویه داشته اند و توانسته اند خطوط دفاعی گروه تروریستی داعش را تا عمق این منطقه بشکنند.

وی افزود: در این درگیری ها سه نفر از سرکرده های داعش از جمله مسئول رسانه ای این گروه تروریستی کشته شدند.
الخدران گفت: با پیشروی های نیروهای مقاومت مردمی سرکرده های داعش اقدام به فرار دسته جمعی از داخل الصقلاویه کرده اند.
همچنین یگان های 14 ارتش عراق و نیروهای حشد الشعبی موفق شدند که کنترل پل الصقلاویه را به دست گیرند و پرچم عراق را در این مکان به اهتزاز در آورند.
منطقه الصلاویه از مناطق وابسته به فلوجه است که طی دو سال گذشته در اشغال گروه تروریستی داعش بوده است.
این شهر در حدود 8 تا 10 کیلومتری شمال غرب فلوجه هم اکنون در محاصره کامل قرار دارد و درگیری های خیابانی و خانه به خانه در مناطق مختلف این شهر در روز سه شنبه ادامه یافت و در شرایطی که گروه تروریستی داعش برای حفظ این شهر تقلا می کردند، نیروهای عراقی بر فشار لحظه به لحظه خود افزودند.
عملیات آزادسازی فلوجه از روز دوشنبه گذشته به دستور «حیدر العبادی» نخست وزیر عراق آغاز شد.نیروهای نظامی، نیروهای مردمی (الحشد الشعبی) و عشایر عراق در عملیات آزاد سازی فلوجه مشارکت دارند.
الکرمه، الصقلاویه و فلوجه در شرق استان الانبار، مثلث تروریستی را در فاصله ای بین حدود 22 تا 55 کیلومتری غرب بغداد تشکیل می دهند که گروه تروریستی داعش در طول دو سال گذشته بیشتر حملات انفجاری، انتحاری و مسلحانه خود را از این منطقه راهبری کرده است، بطوری که بسیاری از کارشناسان امنیتی از ماه ها قبل هشدار داده بودند که این مثلث تروریستی مهمترین منبع تهدید بغداد است.

ایرنا

94110

 

کلید واژه ها :
نظرات
ADS
ADS
پربازدید