Performancing Metrics

آلبگف و تالاخادزه به دنبال گرفتن جای سلیمی در المپیک ریو | اتاق خبر
کد خبر: 347966
تاریخ انتشار: 13 خرداد 1395 - 06:06
با توجه به مصدومیت بهداد سلیمی و محرومیت احتمالی الکسی لوچف در المپیک ریو به احتمال زیاد در سنگین وزن وزنه‌برداری المپیک ریو شاهد رقابت تالاخادزه و آلبگف خواهیم بود.

به گزارش اتاق خبر، به نقل از ایسنا، سایت ورزش جهان با اشاره به عملکرد خوب آلبگف در مسابقه‌های کشوری روسیه درباره او نوشت: «در چند سال گذشته وزن فوق سنگین رشته وزنه برداری بسیار خبرساز بوده است. از آسیب دیدگی زانوی بهداد سلیمی تا رکورد جهانی الکسی لوچف. اخیرا شاهد کارایی بسیار خوب بعضی وزنه‌بردارانی هستیم که رکورددار نیستند. روسلان آلبگف، یکی از آن‌هاست. برد اخیر آلبگف در مسابقه‌های کشوری روسیه این سوال را پیش می‌آورد که آیا او در بازی‌های المپیک ریو 2016 خطری برای قهرمانان به شمار می‌رود؟»

آلبگف 28 سال دارد و هنوز در ابتدای کار حرفه‌ای خود است. در ورزش وزنه‌برداری با توجه به کارایی اخیر وزنه‌برداران در مورد آن‌ها قضاوت می‌شود.

آلبگف در مسابقه‌های قهرمانی جهان 2013 و 2014 خوب عمل کرد. با این حال او تا هفته گذشته زیاد در مرکز توجه نبود. او هفته گذشته توانست در مسابقه‌های قهرمانی کشوری روسیه در یک ضرب وزنه 190، 200 و 205 کیلوگرم و در دو ضرب وزنه 230، 240 و 255 کیلوگرم را بلند کند.

این مدال‌آور برنز المپیک 2012 لندن، به نظر در دو ضرب قدرتمند می‌آید. اگر در مسابقه‌های المپیک لاشا تالاخادزه را نداشتیم، شاید می‌توانستیم آلبگف را شانس قهرمانی اصلی ریو بدانیم. در یک سال گذشته رکورد مجموع 455 کیلوگرم آلبگف یکی از بهترین رکوردها بوده است. تالاخادزه در مسابقه‌های قهرمانی اروپا 2016 مجموع 463 کیلوگرم را بلند کرده است و در یک ضرب رکورد اروپا را شکسته است.

در صورتی که تالاخادزه در المپیک ریو در یک ضرب خوب عمل کند، به سختی می‌توان او را شکست داد. البته در المپیک اتفاقات عجیب و غریب زیادی رخ می‌دهند.

با مشخص نبودن حضور سلیمی در المپیک و محرومیت احتمالی لوچف، رقابت اصلی در المپیک ریو در سنگین وزن بین تالاخادزه و آلبگف خواهد بود. البته نباید حضور میناسیان ارمنی را نیز نادیده گرفت او در بازی‌های اروپایی 2016 در مجموع 442 کیلوگرم را بالای سر برد.

انتهای پیام/

کد: 94108

نظرات
ADS
ADS
پربازدید