Performancing Metrics

ژیمناستیک ایران از نظر فنی و تکنیکی کمبودی ندارد | اتاق خبر
کد خبر: 347999
تاریخ انتشار: 13 خرداد 1395 - 08:32
باژرنگ:
مربی ژیمناستیک هنری گفت: بهترین سال‌های قهرمانی‌ام زیر نظر مربیان ایرانی سپری شده است و بهترین حرکات روز دنیا را با وجود این مربیان اجرا نموده‌ام.

به گزارش اتاق خبر، به نقل از ایسنا، ماهان باژرنگ در مورد ابهامات ایجاد شده در مورد سنتی بودن ژیمناستیک توضیحاتی را ارائه داد. او در این باره گفت: همان طور که می دانید ما در ایران بارها و بارها شاهد حضور مربیان خارجی از کشورهای صاحب نام ژیمناستیک مثل چین، کره، اوکراین و ... بوده ایم، ولی باید بگویم که تفاوتی بین آموزش این مربیان با مربیان ایرانی ندیده‌ام.

او درباره‌ی مربیان توانمند ایرانی افزود: زمانی که ژیمناست‌ها با مربیان باهوش و توانمند ایرانی کار کرده‌اند، موفق‌تر نیز بوده‌اند، زیرا مربیان ایرانی از لحاظ فنی توانمند و با روحیات ورزشکاران آشنا هستند. من خود بهترین سال‌های قهرمانی را زیر نظر آقای محمد آذرپی سپری کرده‌ام و بهترین حرکات روز دنیا را نیز زیر نظر ایشان اجرا نموده‌ام.

به گفته‌ی وی ژیمناستیک ایران از لحاظ فنی و تکنیکی چیزی از کشورهای دیگر کم ندارد. او در این‌باره توضیح داد: اگر حمایت بیشتری از این رشته پایه و پر مدال صورت بگیرد، نگاه متفاوت‌تری به این رشته زیبا شود و امکانات بیشتری در اختیار این رشته قرار گیرد مسیر پیشرفتمان به مراتب تندتر خواهد شد. وقتی ما با کمبود امکانات و مشکلات فراوان در جایگاه سوم و چهارم آسیا قرار می گیریم، این‌ها نشان‌گر هوش، توان و آگاهی مربیان از علم روز و توانمندی ورزشکاران ایرانی است. روزی که این امکانات فراهم شود ما شاهد موفقیت‌های بزرگی از جانب ورزشکاران هستیم.

او در پایان گفت: از آقای درویش زاده (رییس فدراسیون ژیمناستیک) تشکر می‌کنم. نه فقط به خاطر چهار سال دوره ریاست،‌ بلکه به خاطر 40 سال زحمات بی دریغ ایشان در عرصه ژیمناستیک در هر سمتی چه مربیگری و چه پست‌های مختلف در فدراسیون که با تمام مشکلات و کمبودها سکان هدایت را در دست داشته، شانه خالی نکرده و ما شاهد موفقیت‌های بزرگی از لحاظ ملی در این دوره بودیم. ما توانستیم بعد از سال‌ها انتظار، بر روی سکوی آسیا قرار بگیریم. امیدوارم این مسیری که به سختی هموار شده ادامه داشته باشد و ما شاهد موفقیت‌های بزرگی برای میهن عزیزمان باشیم.

انتها‌ی‌ پیا‌م/

کد: 94108

کلید واژه ها :
نظرات
ADS
ADS
پربازدید