Performancing Metrics

خمین در آستانه سالگرد ارتحال امام خمینی(ره) سپاهپوش شد | اتاق خبر
کد خبر: 348053
تاریخ انتشار: 13 خرداد 1395 - 11:40
شهرستان خمین زادگاه معمار کبیر انقلاب در آستانه بیست و هفتمین سالگرد ارتحال امام خمینی( ره ) سیاه پوش شده و آماده برگزاری آیین های ویژه این ایام است.

اتاق خبر - بیت قدیمی امام راحل در خمین آماده پذیرش عاشقان و دوستداران انقلاب اسلامی و امام خمینی (ره)است و از روزهای قبل به تدریج حضور فردی و گروه ها و کاروان ها از نقاط مختلف کشور برای حضور در این مکان و تجدید میثاق دوباره با آرمان های بنیانگذار کبیر انقلاب رو به افزایش دارد.

مردم همیشه در صحنه خمین از روزها قبل و در آستانه سالگرد عروج ملکوتی آن عزیز سفرکرده برسر در خانه ها و مغازه های خود بیرق سیاه نصب کرده اند تا ارادت قلبی و بی پایان خود را به خمینی کبیر اثبات کنند و بار دیگر با آرمان های معمار کبیر انقلاب اسلامی تجدید میثاق کنند.این روزها نگین شهر خمین -خانه قدیمی امام ( ره) به وسعت تاریخ در آستانه بیست و هفتمین سالگرد ارتحال بنیانگذار جمهوری اسلامی میعادگاه عاشقان ولایت شده است.
یکی از کاروان های زیارتی که 13 سال است به صورت مستمر در آستانه سالروز عروج ملکوتی امام راحل در بیت قدیمی امام در خمین حضور می یابد، کاروان طریق المهر است و اعضای این کاروان به صورت پیاده مسیر 61 کیلومتری اراک تا خمین را طی می کنند و امسال نیز در آستانه سالگرد امام راحل و در 12 خردادماه در زادگاه بنیانگذار کبیر انقلاب و بیت قدیمی رهبر فقید ایران اسلامی حضور یافته و به ساحت معنوی و ارزشمند این بزرگمرد تاریخ کشور عرض ارادت کردند.
برگزاری برنامه های خودجوش مردمی در سوگ امام راحل و حضور اقشار مختلف از جمله اقلیت های دینی در بیت امام خمینی (ره) در سالگرد ارتحال این فرزانه فقید، موید آن است که آن حضرت شخصیتی بزرگ با بینش عمیق بود که در بین تمامی ارکان جامعه و اقلیت های دینی محبوب و مورد تایید بودند.
کاروان اقلیت های مذهبی در سالگرد ارتحال امام (ره) برای پنجمین سال متوالی به این شهرستان سفر می کنند تا بوی یار را از این خانه قدیمی با دالان های تو در تو دوباره استشمام کنند.
این دلباختگان با حضور معنوی و عاطفی خود و بازدید از قسمت های مختلف این مکان تاریخی به دنیا ثابت می کنند گر چه روح الله در بین آن ها نیست اما راهش در میان عاشقان تداوم دارد.
این کاروان متشکل از ارامنه، کلیمیان، زرتشتیان و آشوریان هستند که با بازدید از قسمت های مختلف بیت تاریخی حضرت امام ( ره )، با اهدای تاج گل در محل تولد امام خمینی (ره) به مقام شامخ آن یار سفر کرده، ادای احترام می کنند.
حضور کاروان دانشگاهیان و موتور سواران استان مرکزی در بیت قدیمی امام راحل نیز امسال برای برنامه های سالگرد عروج ملکوتی امام خمینی (ره) تدارک شده است.
امام جمعه خمین در این خصوص گفت: شخصیت امام خمینی (ره) به عنوان یک عالم تاثیر گذار، الگوی علمای جهان اسلام برجسته و بی نظیر است و ایام ارتحال فرصتی است تا مردم و مسئولان بیشتر با زوایای فکری و زندگی رهبر فقید انقلاب اسلامی آشنا شوند.
حجت الاسلام سید علی حسینی با یادآوری ظرفیت شهر خمین به عنوان زادگاه بنیانگذار جمهوری اسلامی اظهار کرد: امید است با آماده شدن زیرساخت ها و مقدمات میزبانی در 14 و 15 خرداد هرسال، شاهد برگزاری مراسم ارتحال در بیت تاریخی امام (ره ) همزمان با تهران به صورت ملی با حضور یکی از مسئولان قوای سه گانه کشور باشیم.
وی، موقعیت جغرافیایی زادگاه حضرت امام خمینی (ره) در مرکز کشور را شناخته شده در سطح بین المللی دانست و اظهارکرد: بیت تاریخی امام راحل در این منطقه همچون نگینی برانگشتر در استان مرکزی می درخشد.
امام جمعه خمین گفت: تلاش برای برگزاری باشکوه آیین بزرگداشت شخصیت تاثیر گذار امت اسلامی، وظیفه ملی و مذهبی همه اقشار جامعه است.
فرماندار خمین نیز گفت: تمهیدات لازم برای آیین های 14 خرداد سالروز ارتحال جانسوز امام (ره) در خمین اندیشیده شده است و شورای اداری استان مرکزی و شهرستان به صورت مشترک با حضور استاندار مرکزی و نماینده ولی فقیه در این استان در خمین برگزار می شود.
سید مهدی ساداتی بیان کرد: برنامه عزاداری و سوگ در سالروز ارتحال امام راحل در بیت قدیمی امام( ره ) با حضور مقامات استانی و زائران از سراسر کشور تدارک شده است.
وی گفت: میزبانی از گردان های دانش آموختگان دانشکده افسری استان اصفهان و هزاران نفر از زائران و عزادارن استان های همجوار از عمده برنامه های ستاد ارتحال حضرت امام (ره) در خمین است.
فرماندار خمین گفت: پربار کرن محتوای برنامه امسال به صورت ویژه در دستور کار قرار دارد و زادگاه امام راحل آمادگی کامل برای برگزاری آیین های سوگ و پذیرایی از کاروان های زیارتی نقاط مختلف کشور را دارد.
رییس نمایندگی موسسه تنظیم و نشر آثار امام (ره) در خمین هم گفت: تمهیدات لازم برای برگزاری ویژه برنامه های بیست و هفتمین سالگرد عروج ملکوتی حضرت امام خمینی (ره) در بیت تاریخی آن حضرت اندیشیده شده است.
حجت الاسلام سید محمد جواد رضوی افزود: فضاسازی، نصب بنر، پوستر و تصاویر حضرت امام (ره)برای برگزاری این آیین انجام شده است.
وی اظهار کرد: ایستگاه صلواتی، شب شعر غروب خورشید، نمایشگاه هنرهای تجسمی و عکس در ایام ارتحال امام(ره) برای زائران در بیت امام راحل نیز تدارک دیده شده است.
رییس نمایندگی موسسه تنظیم و نشر آثار امام (ره) در خمین افزود: 10 هزار بسته فرهنگی شامل کتاب هایی از آثار و زندگینامه آن حضرت، لوح فشرده همچنین بسته های ویژه کودکان تهیه شده که به زائران اهدا می شود.
بیت تاریخی امام خمینی هر ساله در آستانه سالگرد ارتحال امام خمینی میزبان عاشقان روح الله از سراسر کشور است.

ایرنا

94110

نظرات
ADS
ADS
پربازدید