Performancing Metrics

ظریف از سوئد عازم لتونی شد | اتاق خبر
کد خبر: 348135
تاریخ انتشار: 13 خرداد 1395 - 20:04
وزیر امور خارجه جمهوری اسلامی ایران با پایان یافتن برنامه کاری خود در سوئد، این کشور را به مقصد لتونی ترک کرد.

اتاق خبر - محمد جواد ظریف که در راس هیاتی 60 نفره از فعالان اقتصادی و تجاری از عصر یکشنبه سفر به شرق و شمال اروپا را آغاز کرد، ابتدا به ورشو پایتخت لهستان رفت و پس از صبحانه کاری با نخبگان ایرانی مقیم با مقامات ان کشور !) نیز دیدار و در نشست اقتصادی مشترک ایران و لهستان و همچنین دانشگاه ورشو سخنرانی کرد.

وزیر امور خارجه سپس عازم فنلاند شد و در هلسینکی پایتخت این کشور برنامه های کاری خود را با حضور در نشست غیر خبری هلسینکی فروم آغاز کرد و پس از آن با مقامات این کشور همچون وزیر امور خارجه، رئیس مجلس و رئیس جمهوری دیدارهای رسمی داشت و دعوتنامه حجت الاسلام و المسلمین حسن روحانی رئیس جمهوری از رئیس جمهوری فنلاند برای سفر به ایران را به سائولی نینیستو تقدیم کرد.
سخنرانی در نشست اقتصادی و پاسخ به سوالات خبرنگاران در نشست مشترک خبری با همتای فنلاندی از دیگر برنامه های رئیس دستگاه دیپلماسی در هلسینکی بود.
محمد جواد ظریف و هیات همراه شامگاه سه شنبه در ادامه این سفر به استکهلم رسیدند و برنامه های کاری خود را رسما از صبح چهارشنبه آغاز کردند.
دیدار با مقامات سوند، سخنرانی در نشست اقتصادی ایران و سوئد، سخنرانی و پاسخ به سوالات در مرکز مطالعات بین الملل صلح استکهلم و همچنین سخنرانی در جمع ایرانیان مقیم این کشور برنامه های پیگیری شده توسط وزیر امور خارجه در سومین ایستگاه سفر به شرق و شمال اروپا بود.

**دیدار ظریف با رئیس پارلمان سوئد
محمدجواد ظریف وزیر امور خارجه در آخرین جزء از برنامه کاری فشرده خود در استکهلم، چهارشنبه شب با اوربان آهلین رئیس پارلمان سوئد دیدار و گفت و گو کرد.
طرفین در این دیدار در خصوص تحولات بین المللی، روابط دوجانبه و گسترش همکاری های دو کشور در زمینه های مختلف به ویژه پارلمانی گفت وگو کردند. گفت و گوهای دو طرف در ضیافت شام رئیس پارلمان سوئد به افتخار وزیر امور خارجه ایران ادامه یافت.

ایرنا

94110

نظرات
ADS
ADS
پربازدید