ساخت حسگری برای شناسایی سرطان و آلزایمر | اتاق خبر
کد خبر: 348227
تاریخ انتشار: 14 خرداد 1395 - 14:34
در مهمترین رویدادهای علمی و فناوری هفته می توانید از هتریک فالکون ۹ تا کشف بزرگ ترین اسفنج دریایی را باز خوانی کنید.

به گزارش اتاق خبر به نقل از مهر ، مهمترین رویدادهای علمی و فناوری در هفته ای که گذشت به شرح ذیل است:

آژانس پروژه های تحقیقات پیشرفته دفاعی آمریکا (DARPA) به دنبال ساخت پیشرفته ترین هواپیمای فضایی جهان است.  این هواپیمای فضایی جدید که XS-۱ نام دارد، با هدف جاه طلبانه ای طراحی و ساخته می شود که می توان از آن به عنوان تحولی شگرف در پروژه های نظامی آینده یاد کرد.

بر این اساس هواپیمای فضایی XS-۱ با برخورداری از قابلیت مهمی نظیر حمل حدود ۱.۵ تن بار به مدار زمین، آن هم به طور روزانه، برنامه های نظامی مرموز آمریکا را متحول خواهد کرد.

هواپیمای فضایی

در این هفته راکت به روزشده فالکون ۹ متعلق به شرکت اسپیس ایکس با موفقیت بر روی سکوی شناور روباتیکی مستقر در اقیانوس فرود آمد تا دانشمندان و مهندسان این شرکت سومین فرود پیاپی راکت بر روی این سکو را جشن بگیرند.

بازیابی راکت

رصدخانه قسمت جنوبی اروپا قصد دارد از بزرگ ترین تلسکوپ فضایی جهان رونمایی کند. قرا است آینه اصلی این تلسکوپ شعاعی تقریبا ۴۰ متری داشته باشد که با این رقم عنوان بزرگ ترین تلسکوپ نوری جهان را از آن خود می کند.

تلسکوپ

در هفته ای که گذشت محققین برزیلی حسگر زیستی را طراحی کردند که قادر به شناسایی سریع سرطان، آلزایمر و پارکینسون است.

حسگر

اتاق جدید ایستگاه فضایی بین المللی با موفقیت باد شد تا بدین ترتیب این آزمایشگاه فضایی با ظاهری پیچیده تر از قبل به دور زمین بچرخد.

ایستگاه فضایی بین المللی

در هفته ای که گذشت شرکت سامسونگ هارد ۵۱۲ گیگابایتی را تولید کرده که وزن آن یک گرم است و در حال حاضر تولید انبوه آن را آغاز کرده است.

چیپ کامپیوتر

شرکت Asus در نمایشگاه کامپیوتکس تایوان جدیدترین لپ تاپ خود با نام ZenBook ۳ در معرض دید همگان قرار داد. این لپ تاپ به ضخامت ۱۱.۹ میلیمتر است که عنوان دومین لپ تاپ باریک جهان را به خود اختصاص می دهد.  

لپ تاپ

در هفته ای که گذشت چین ماهواره غیر نظامی نقشه برداری با وضوح بالا را از سکوی پرتاب ماهواره Taiyuan در استان «شانک سی» به فضا پرتاب کرد. نام این ماهواره Ziyuan III ۰۲ و به وزن ۲.۷ تن است.

قرار است از ماهواره چینی در امور بررسی منابع زمینی، پیشگیری از بلایای طبیعی، توسعه کشاورزی، مدیریت منابع آبی، برنامه ریزی شهری و امور دیگر استفاده شود.

ماهواره

یک ماهی متعلق به رودخانه آمازون در منطقه ای در «سانفرانسیسکو» آمریکا پیدا شده که با داشتن دندان هایی شبیه به انسان، موجب تعجب محققین شده است.

ماهی

در این هفته محققان با نفوذ به اعماق اقیانوس ها از کشف بزرگترین اسفنج دنیا خبر داده اند.  این موجود دریایی که ابعادی در حد و اندازه یک مینی ون دارد در عمق ۲ کیلومتری اقیانوس و در مناطق دوردست شمال غرب جزیره هاوایی شناسایی شده است.

اسفنج

کلید واژه ها :
نظرات
ADS
ADS
پربازدید