مسلمانان و مسیحیان برای مقابله با جریان های تکفیری متحد شوند | اتاق خبر
کد خبر: 348604
تاریخ انتشار: 16 خرداد 1395 - 17:11
سراسقف مسیحیان رم کاتولیک در مشرق زمین:
'پاتریک لحام گریگوریوس سوم' سراسقف مسیحیان رم کاتولیک در مشرق زمین گفت: مسلمانان و مسیحیان باید تمام تلاش های خود را برای مقابله با جریان تکفیری هماهنگ کنند.

اتاق خبر - لحام در همایش 'پیام سراسقف عربی - مسیحی به برادران مسلمان خود در سراسر جهان' افزود: ریشه همه مشکلات منطقه اشغالگری های رژیم صهیونیستی و آواره کردن ملت فلسطین است که به بی ثباتی منطقه منجر شده است.
وی اضافه کرد: آنچه ما را به ارسال این پیام به مسلمانان واداشت، اوضاع خطرناک کنونی در مشرق عربی است که حرکت های تکفیری و ویرانی را برای کشورهای ما بویژه سوریه، عراق، یمن و لیبی به ارمغان آورده اند.
لحام بیان داشت: ما مسیحیان و مسلمانان باید پیشرو و خلاقانه، جامعه خود را بسازیم و احساس کنیم که این جامعه خانه همه ماست.
سراسقف مسیحیان رم کاتولیک در مشرق زمین ادامه داد: همزیستی مسالمت آمیز در منطقه به دلیل مهاجرت های گسترده ناشی از جنگ ها و بحران ها، مورد تهدید قرار گرفته و ریشه اصلی این بحران ها رژیم صهیونیستی و ستم های آن است.
وی با اشاره به خطر تکفیری های برای اسلام، اضافه کرد: ما به عنوان مسیحی های عرب نگران خطر جریان های تکفیری بر اسلام عزیز و مسلمانان هستیم و این بزرگترین خطری است که اسلام و مسلمانان و مسیحیت و مسیحیان سراسر دنیا را تهدید می کند.
به گفته لحام، کسانی که گمان می کنند، این جریان های تکفیری برای گسترش اسلام و یاری مسلمانان سودمند هستند، کاملا در اشتباهند.
وی افزود: این جریان ها فقط ابزاری برای محقق شدن اهداف ویرانگری است که همه بشریت را تهدید می کند.
لحام با بیان اینکه موضع مسیحیان و مسلمانان در قبال جریان های تکفیری مشترک است، خواستار اتحاد این دو دین الهی و تشکیل سدی آهنین در برابر جریان های ویرانگر تکفیری شد تا شرق و غرب از خطر این وبای واگیر در امان بماند.
سراسقف مسیحیان رم کاتولیک در مشرق زمین ادامه داد: وظیفه مسلمانان بویژه در کشورهای عربی این است که از اسلام در برابر این جریان ها دفاع کنند و اعلام کنند که این جریان ها و آنچه به صورت شبانه روزی در رسانه های خود تبلیغ می کنند، ارتباطی با اسلام ندارد.
وی با اشاره به خطرهایی که جوانان و کشورهای عربی را تهدید می کند از مسیحیان نیز خواست ارتباط خود را با مسلمانان محکم تر کنند تا هیچ کدام در دام جریان های تکفیری مزدور و گمراه کننده سقوط نکنند.

ایرنا

94110

کلید واژه ها :
نظرات
ADS
ADS
پربازدید