سفارشات کالاهای صنعتی آلمان کاهش یافت | اتاق خبر
کد خبر: 349152
تاریخ انتشار: 18 خرداد 1395 - 13:54
کالاهایی که برچسب «ساخت آلمان» خورده‌اند، بزرگترین کاهش خرید خود را در ۹ ماه اخیر تجربه می‌کنند.

اتاق خبر: تقاضای خارجی در مورد محصولات صنعتی آلمان در ماه آوریل کمتر از میزان پیش‌بینی‌های قبلی بود و براساس اطلاعاتی که روز دوشنبه منتشر شد، این کاهش تقاضای خارجی موجب کاهش سفارشات برای این کالاها شد.

این اطلاعات نشان داد که کندی رشد اقتصاد در بازارهای در حال ظهور تأثیر خود را بر بزرگترین اقتصاد اروپا در شروع سه ماهه دوم گذاشته است.

این شواهد حاکی از آن دارد که آلمان باید اتکای خود را بر مصرف بخش خصوصی خود قرار دهد تا کشورهای خارجی، زیرا اقتصاد جهانی تقاضای خود را برای صادرات این کشور صنعتی کنترل کرده است.

وزیر اقتصاد کشور آلمان گفته است که قراردادها برای محصولاتی که برچسب «ساخت آلمان» خورده‌اند، در این ماه ۲ درصد کاهش داشته است که این مسأله بزرگترین کاهش ماهانه در ۹ ماه اخیر را نشان می‌دهد، این در حالی است که پیش‌بینی می‌‌شد که این کاهش تنها ۰.۵ درصد باشد.

در حالی که تقاضای داخلی ۱.۳ درصد افزایش پیدا کرده است، سفارشات خارجی ۴.۳ درصد کاهش نشان می‌دهد. در این میان تقاضا از کشورهای خارج از منطقه یورو کاهشی ۸.۳ درصدی داشته است. با این وجود سفارشات کشورهای یورو ۲.۵ درصد افزایش را نشان می‌دهد.

وزیر اقتصاد آلمان می‌گوید که این آمارهای ضعیف در ماه آوریل نتیجه نوسانات زیاد در سفارشات کالاهای سرمایه‌ای از کشورهای خارج از منطقۀ یورو بوده است.

منبع:مهر

کلید واژه ها :
نظرات
ADS
ADS
پربازدید