دمای هوای اهواز ۴۵ درجه شد | اتاق خبر
کد خبر: 349407
تاریخ انتشار: 19 خرداد 1395 - 11:47
سازمان هواشناسی کشور پیش‌بینی کرده که با تشکیل متناوب توده گرد و خاک بر روی کشور عراق و انتقال آن به سمت غرب، حضور گرد و غبار در بخش‌هایی از کشور از جمله تهران ادامه خواهد داشت.

به گزارش اتاق خبر، مدیرکل پیش‌بینی و هشدار سریع سازمان هواشناسی کشور گفت: براساس تحلیل آخرین داده‌ها و نقشه‌های پیش‌یابی هواشناسی، در ۳ روز آینده با گذر امواج کم دامنه تراز میانی جو در ساعات بعد از ظهر و اوایل شب، برای نیمه شرقی کشور و بخش‌هایی از شمال‌غرب رگبار باران گاهی رعد و برق و وزش باد شدید موقت پیش‌بینی می‌شود که در برخی نقاط گرد و خاک نیز رخ خواهد داد.

احد وظیفه افزود: به تدریج با شمالی شدن جریانات روی دریای خزر از روز چهارشنبه و طی روز پنج‌شنبه هفته جاری این شرایط برای سواحل خزر نیز پیش‌بینی می‌شود.

به گفته وی امروز در مناطقی از شمال غرب، غرب، مرکز، شمال‌شرق و تهران پدیده گرد و غبار وجود دارد. همچنین در ۳ روز آینده با تشکیل متناوب توده گرد و خاک بر روی کشور عراق و انتقال آن به سمت غرب برای بخش‌هایی از نیمه غربی کشور، مرکز و تهران، پدیده گرد و خاک پیش‌بینی می‌شود.

مدیرکل پیش‌بینی و هشدار سریع سازمان هواشناسی کشور تصریح کرد: خلیج فارس، شرق دریای عمان و دریای خزر روز پنج‌شنبه مواج است.

سازمان هواشناسی آسمان تهران را فردا صاف در برخی ساعات همراه با وزش باد شدید و بروز گرد و خاک پیش‌بینی کرده و بیشترین و کمترین دمای هوای تهران فردا ۳۴ و ۲۳ درجه سانتیگراد اعلام شده است.

در ۲۴ ساعت آینده اهواز با دمای ۴۵ درجه بالای صفر گرمترین شهر کشور خواهد بود و همچنین شهرکرد با دمای ۵ درجه بالای صفر خنک‌ترین شهر کشور است.

منبع: مهر

94104

نظرات
ADS
ADS
پربازدید