نماینده ایران در پایان سومین نشست شورای حکام مطرح کرد: | اتاق خبر
کد خبر: 349685
تاریخ انتشار: 19 خرداد 1395 - 19:45
همه کشورها باید به تعهدات برجامی خود عمل کنند
رضا نجفی نماینده و سفیر ایران در آژانس بین‌المللی انرژی اتمی در پایان جلسه بررسی موضوع ایران در نشست روز چهارشنبه شورای حکم گفت: ما در تذکری به آژانس خواستار تلاش بیش از پیش برای حفظ اطلاعات محرمانه ایران شدیم.

به گزارش اتاق خبر به نقل از ایرنا، نشست امروز به تایید برنامه های هسته ای جمهوری اسلامی ایران را برپایه قطعنامه 2231 شورای امنیت سازمان ملل اختصاص داشت.
رضا نجفی نماینده و سفیر جمهوری اسلامی ایران در جمع خبرنگاران افزود: با توجه به اینکه در حال نزدیک شدن به زمان اجرای قسمت مهمی از پروتکل الحاقی که طبق آن بعد از ۶ ماه باید اعلامیه اولیه توسط ایران ارائه شود به آژانس تذکر دادیم که پیش از پیش در حفظ اطلاعات محرمانه ایران تلاش کند.
وی درباره جلسه امروز شورای حکام گفت : بحث ایران در جلسه امروز شورای حکام که مطرح شد بسیار کوتاه بود و شاید کوتاهترین بحثی بود که در چند سال اخیر در شورای حکام برگزار شد. کمتر از ۱ ساعت به طول انجامید .
نجفی ادامه داد: تعدادی از هیات ها در صحبت های خود از روند اجرای برجام حمایت و تاکید کردند بر اینکه باید همه کشورهایی که طرف برجام هستند به تعهدات خود عمل کنند. همچنین آنها خواستار این شدند که آژانس به روند خود ادامه دهد.
نماینده و سفیر جمهوری اسلامی ایران در آژانس افزود : ما نیز در بیانه ملی خود علاوه بر ذکر این مورد تاکید کردیم که کاملا در برجام تعهدات هر دو طرف پیش بینی شده است. طرف مقابل می بایست تعهدات خود را به طور کامل اجرا کند و از هر اقدامی که مانع اجرای موفقیت آمیز برجام می شود ، جلوگیری کند.
رضا نجفی گفت :در این جلسه رژیم صهیونیستی نیز ادعاهایی را نیز مطرح کرد که جواب ان را دادیم و اعلام کردیم رژیمی که به هیچ معاهده بین المللی در باره منع تسلیحات کشتار جمعی نپیوسته در موقیعتی نیست که بخواهد اظهار نظری درباره برنامه های هسته ای کشورهای دیگر بکند.

نظرات
ADS
ADS
پربازدید