Performancing Metrics

آزادکاران ایران توان تکرار قهرمانی رادارند | اتاق خبر
کد خبر: 350112
تاریخ انتشار: 22 خرداد 1395 - 09:25
عضو شورای فنی تیم‌های ملی کشتی آزاد در آستانه حضور ملی‌پوشان ایران در رقابتهای جام جهانی گفت: تیم ملی با کسب پنجمین عنوان قهرمانی می‌تواند با روحیه و انگیزه بیشتری به المپیک ریو بیاندیشد.

به گزارش اتاق خبر، به نقل از مهر، ابراهیم جوادی اظهار داشت: تیم ملی کشتی آزاد با ترکیبی از نفرات باتجربه و همچنین جوانان باانگیزه و توانمند راهی جام جهانی آمریکا شد که مطمئنا همین ترکیب می تواند از عناوین قبلی خود دفاع کند. البته برخی از رقبای همیشگی و اصلی ایران در آستانه المپیک دست خود را رو نمی کنند و کمی محتاط تر به میدان خواهند آمد تا توان و نیروی اصلی خود را در المپیک هزینه کنند.

وی در ادامه تصریح کرد: ما با تیمهای آمریکا، آذربایجان و هند همگروه هستیم و مطمئنا سخت‌ترین دیدار ما با تیم میزبان است. خوشبختانه تیم ملی ایران همیشه در دیدارهای تیم به تیم نسبت به آمریکا برتری داشته اما نباید این موضوع ما را از تلاش و کوشش همیشگی غافل کند. مطمئنا تیم میزبان این بار برای پس گرفتن جام قهرمانی به هیچ حریفی رحم نخواهد کرد و طبیعتا جدال سختی با تیم ایران هم خواهد داشت.

دارنده چهار مدال طلای قهرمانی جهان افزود: البته کادر فنی تیم ملی به خوبی می دانند که غلبه بر تیم آمریکا به معنای کسب قهرمانی نیست چراکه به احتمال زیاد تیم روسیه نیز با صعود از گروه بعدی جام جهانی به فینال خواهد رسید و ما در صورت رسیدن به فینال باید در برابر روسها قرار گیریم. بدیهی است فینال احتمالی بین ایران و روسیه نیز با حساسیت و سنگینی خاصی دنبال خواهد شد که نباید از این مصاف سخت و نزدیک هم غافل شد.

دارنده مدال برنز المپیک ۱۹۷۲ مونیخ در پایان خاطر نشان کرد: به هر حال کسب قهرمانی در جام جهانی امسال علاوه بر ثبت پنجمین عنوان قهرمانی در این دوره از رقابتها برای حضور ملی پوشان ایران در المپیک روی نیز بسیار موثر خواهد بود، چراکه ما در حدود دو ماه دیگر باید در بزرگترین آوردگاه ورزشی جهان به میدان برویم و چه بهتر که با پشتوانه قهرمانی در جام جهانی راهی برزیل شویم.

رقابتهای جام جهانی کشتی آزاد ۲۰۱۶ آمریکا طی روزهای ۲۲ و ۲۳ خردادماه با حضور ۸ تیم برتر جهان در دو گروه چهار تیمی در شهر لس‌آنجلس برگزار می شود.

انتهای پیام/

کد: 94108

نظرات
ADS
ADS
پربازدید