فوتبال ایران رابه شرق آسیا نزدیک می کنیم | اتاق خبر
کد خبر: 350130
تاریخ انتشار: 22 خرداد 1395 - 10:42
مهدی تاج:
رئیس فدراسیون فوتبال با اشاره به اتفاقاتی که طی ماه‌های برای ایران رخ داده است گفت: هدف ما این است که بتوانیم در آینده خودمان را به فوتبال شرق آسیا نزدیک کنیم و کمتر با کشورهای عربی باشیم.

به گزارش اتاق خبر، به نقل از مهر، مهدی تاج که حدود دو ماه از حضورش در فدراسیون فوتبال می گذرد با اشاره به برنامه هایی که برای این فدراسیون دارد گفت: در این مدت تلاش کرده ایم آرامش را به فدراسیون برگردانیم و شرایط را برای کار خوب و مناسب فراهم کنیم.

وی در مورد انتخاب دبیرکل فدراسیون و رئیس سازمان لیگ برتر نیز گفت: برای این پست ها و شش پستی که در فدراسیون بلاتکلیف است بزودی اتفاقاتی خواهد افتاد. باید تکلیف این پست ها مشخص شود. منتهی نخواستیم عجله کنیم تا خدای ناکرده راه را به اشتباه برویم. در یکی دو هفته آینده تکلیف این پست ها مشخص خواهد شد.

مهدی تاج در مورد بدهی های فدراسیون فوتبال و اینکه آیا مشکلات مالی دارید گفت: در بررسی هایی که صورت دادیم فدراسیون فوتبال درحال حاضر مبلغی حدود ۱۳ میلیارد و ۳۰۰ تا ۴۰۰ میلیون تومان بدهی دارد که البته طلب هایی هم داریم که مهمترین آن حدود ۲ میلیون دلار از فیفاست. با این حال سعی کردیم مشکلی برای امور جای فدراسیون پیش نیاید.

رئیس فدراسیون فوتبال در مورد پرداخت بدهی های فدراسیون به کی روش نیز گفت: با تلاش هایی که صورت گرفته الان بدهی به کادر فنی و بازیکنان تیم ملی نداریم و همه پاداش هایی که طلب داشتند را پرداخت کردیم. ضمن اینکه کی روش حدود ۹ ماه بود که حقوق نگرفته بود و طبق قرارداد اگر سه ماه حقوق نمی گرفت می توانست قراردادش را فسخ کند. با این حال بدهی فدراسیون به ایشان پرداخت شد و مشکلی در این زمینه وجود ندارد.

وی که در برنامه ورزش و مردم حضور پیدا کرده بود افزود: در این مدت بیشترین زمان بنده را کی روش گرفت که باید تکلیفش مشخص می شد. من حدود ۱۰۰ ساعت با ایشان صحبت کردم و با هم حرف زدیم تا مشکلات به حداقل برسد. باید تلاش کنیم بهترین شرایط را برای تیم ملی فراهم کنیم.

مهدی تاج در مورد مشکلاتی که در فدراسیون فوتبال وجود داشت به سفرهای پرتعداد اعضای کمیته بین المللی اشاره کرد و گفت: اعضای این کمیته چون ناظر کنفدراسیون فوتبال آسیا هستند سفرهای زیادی را می رفتند که همین امر باعث شده بود کاستی های زیادی در این بخش داشته باشیم و بخشی از کارهایمان انجام نشود. با آنها صحبت کردیم و الان شرایط خوب شده است.

وی در مورد البسه تیم ملی نیز گفت: قرارداد البسه تیم ملی قبل از حضور بنده منعقد شده و باید تلاش کنیم بهترین شرایط را برای تیم ملی فراهم کنیم. چیزی که مهم است اینکه تیم ملی ایران باید بهترین لباس را بپوشد. در قرارداد با شرکت تولید کننده البسه این جای امیدواری وجود دارد که کیفیت لباس های باید به تایید ما برسد که امیدواریم بتوانیم با رایزنی بهترین لباس را تولید کنیم و همین شرکت به همکاری اش با فدراسیون ادامه دهد.

مهدی تاج در مورد انتخاب دبیرکل و اینکه آیا وزارت ورزش تکلیف دبیرکل را مشخص خواهد کرد گفت: اصلا چنین موردی درست نیست و وزارت ورزش هیچ ورودی به این موضوع نداشته است. طبیعتا بنده گزینه مورد نظرم را به هیات رئیسه پیشنهاد خواهد داد و اگر رای آورد کارش را شروع می کند و اگر هم رای نیاورد گزینه بعدی را معرفی خواهم کرد.

تاج در مورد مسئولیت محمدرضا ساکت در فدراسیون فوتبال نیز گفت: ساکت مشاور بنده در امر سرپرستی دفتر مدیریت و پیگر امور تیم ملی خواهد بود. ما نباید بگذاریم کی روش در مورد برخی مسائل صحبت کند. باید انتظارات کی روش که درست هم هست را به سرعت حل کنیم. به همین خاطر آقای ساکت را مسئول این کار کردیم و برطرف کردن این نیازها وظیفه آقای ساکت است.

تاج در مورد قرارداد افشین پیروانی مدیر تیم ملی نیز گفت: اخیرا آقای پیروانی صحبت کردند و گفتند که قرارداد ندارند. باید قطعا در مورد ایشان هم این اتفاق رخ دهد و قراردادش امضا شود چرا که بنده کار کردن بدون قرارداد را قبول ندارم.

مهدی تاج در مورد حضور علی کفاشیان به عنوان نایب رئیسش در فدراسیون فوتبال گفت: کفاشیان یک عنصر بین الملل خوب برای فدراسیون فوتبال است. کرسی که ایشان در کنفدراسیون فوتبال آسیا دارد بسیار ارزشمند است و اگر ما بخواهیم این کرسی را بدست بیاوریم باید ۱۵ سال کار کنیم. بنابراین به طور کامل از ایشان حمایت خواهیم کرد تا در این مسئولیت موفق باشند.

رئیس فدراسیون فوتبال در مورد دیدارهای تدارکاتی برای تیم ملی نیز گفت: ما دنبال بازیهای تدارکاتی خوب هستیم اما اعتقاد دارم دیدار برابر مقدونیه بازی خوبی بود. همه این بازیها برای تیم ملی لازم است. ضمن اینکه بازی با تیم های قوی هم برای تیم ملی لازم است. اما اینکه بگوییم فردا می توانیم این کار را انجام دهیم قابل قبول نیست و نمی شود به آن عمل کرد. بازی با تیم های قوی نیاز به زمان و برنامه ریزی و البته بودجه کافی دارد که فعلا برای ما مقدور نیست.

مهدی تاج در ادامه خاطرنشان کرد: در فوتبال اگر بهترین پشتییبانی و بهترین مربی را داشته باشید نمی توانید بگویید که حتما برنده می شوید. تیم ملی خوبی داریم و اگر همه مشکلات حل شود شرایط بهتر خواهد شد. من توانستم در این مدت تیم ملی را آرام کنم تا بدون مشکل پیش برود. من تیم ملی کره جنوبی را خیلی قوی ندیدم. ازبکستان تیم خوبی است. قطر رفته و چند بازیکن خارجی جذب کرده است. چین هم شرایط خوبی دارد اما وضع تیم ملی ایران از بقیه بهتر است.

تاج در پایان به موضوع فساد و دلالیسم در فوتبال اشاره کرد و گفت: خود من پیگیر موضوع فساد در فوتبال هستم. همین الان در فدراسیون دارد اتفاقاتی می افتد. ما باید ریشه این مسائل را بخشکانیم. خیلی از حرف هایی هم که مطرح می شود حرف و حدیث است اما ما ایستاده ایم تا این معضلات را برطرف کنیم. دلالیسم هم پدیده شومی است که وارد این فوتبال شده است. ما برای واسطه ها امتحان برگزار کردیم و هرکسی قبول شود مجوز می گیرد اما اگر کسی قبول نشود و فعالیتی داشته باشد با او برخورد خواهد کرد.

انتهای پیام/

کد: 94108

نظرات
ADS
ADS
پربازدید