خواسته اتاق از دولت: زمینه استقرار صنوف در شهرک های صنعتی را مهیا کنید | اتاق خبر
کد خبر: 350238
تاریخ انتشار: 22 خرداد 1395 - 10:59
در گفت و گوی اتاق خبر با نایب رییس اتاق اصناف ایران مطرح شد
نایب رییس اتاق اصناف ایران آخرین برنامه های این نهاد را تشریح و تاکید کرد: وزارت صنعت، معدن و تجارت باید هرچه زودتر زمینه استقرار اصناف در شهرک های صنعتی را مهیا کند.

اتاق خبر_سرویس اقتصادی: جلاالدین محمد شکریه عضوهیات رئیسه اتاق اصناف ایران در گفتگو با اتاق خبر اظهار کرد: اجرایی شدن بسیاری از برنامه های اتاق اصناف ایران در گرو حمایت و همکاری بخش های اجرایی دولتی است.

شکریه در این خصوص گفت: مهم ترین این برنامه ها استقرار واحدهای صنفی در شهرک های صنفی می باشد که باید وزارت صنعت معدن و تجارت به کمک اتاق بیاید و در مجموعه ی شهرک های صنعتی به اختصاص زمین های مورد نیاز صنوف بپردازد.

وی فزود: موانع زیادی برای عملی شدن این طرح وجود دارد ونیازمند آن است که هماهنگی های لازم میان اتاق اصناف و مجموعه های دولتی برقرار شود.

شکریه گفت: از برنامه هایی که در اولویت است بحث صندوق های مکانیزه فروشگاهی می باشد که با سازمان امور مالیاتی به توافق هایی رسیده ایم و در صورتی که مسایل نرم افزاری آن حل شود اعلام می کنیم که شرکت هایی که توانایی تولید و مونتاژ آن را در داخل کشور دارند  ومورد تایید سازمان صنعت و معدن و تجارت باشند می توانند این دستگاه ها را با نرم افزارهایی که مورد قبول سازمان امور مالیاتی باشد در اختیار صنوف قرار بدهند.

وی افزود: بسیاری از بانک ها مراجعه کردند که حاضرند تفاهم نامه ای را به منظور همکاری با شرکت مجری امضا کردند تا این دستگاه ها را به صورت رایگان وارد بازار کنند و این دستگاه ها را در اختیار اصناف قرار دهند.

شکریه در خصوص دلایل اهمیت این طرح تصریح کرد: صاحبان اصناف مایل هستند که کد دستگاهی که در اختیار انها قرار می گیرد مستقیما به همان بانک وصل شود تا از محل تراکنش ها این عمل صورت بگیرد و این مسئله نهایی شود .

عضوهیات رئیسه اتاق اصناف ایران ادامه داد: این طرح در حال حاضر توانسته به نتایج قابل قبولی برسد و امید است در صورت ابلاغ  نظر نهایی سازمان امور مالیاتی اجرایی می شود.

وی از دیگر برنامه هایی اتاق اصناف خبر داد: تشکیل شرکت سرمایه گذاری اصناف ایران نیز طرح های حائز اهمیت است و این شرکت می تواند در .... صادرات کالاهای تولیدی اصناف و یا وارداتی که منجر به صادرات شود نیز نقش افرینی کند.

شکریه در رابطه با نحوه تعامل اتاق های بازرگانی، اصناف و تعاون گفت: در حال حاضر توانسته ایم دبیر خانه مشترکی را راه اندازی کنیم که اولویت اصلی انها بحث اقتصاد مقاومتی است و خوشبختانه در راستای این اهداف کارگروه هایی تشکیل شده که کارشناسی لازم در اتاق ها انجام می شود.

عضوهیات رئیسه اتاق اصناف ایران در ادامه گفت: تلاش شده است که اتاق های سه گانه در دیگر استان ها نیز دبیرخانه مشترکی تشکیل دهند تا بتوانند همکاری های ثمر بخشی داشته باشند.

وی اعلام کرد: در تاریخ 6مرداد همایش تبیین جایگاه بخش خصوصی در اقتصاد مقاومتی در استان گیلان با حضور سران سه اتاق ،  بخش خصوصی و دستگاه ها ی مرتبط دولتی برگذار خواهد شد که یقینا بازخورد های مثبتی خواهد داشت.

شکریه در پایان گفت: اگر چه زمان زیادی از آغاز فعالیت این دبیرخانه نمی گذرد اما تلاش شده است که دیدگاه های سه اتاق را به هم نزدیک کنیم و آیین نامه ها و  بخش نامه هایی که ممکن است در فعالیت اینها موازی کاری ایجاد کند را بررسی کند و مانع این مشکلات شود .

 

نظرات
ADS
ADS
پربازدید