Performancing Metrics

اصناف برای بهسازی بازار تاریخی زنجان مشارکت می‌کنند | اتاق خبر
کد خبر: 386670
تاریخ انتشار: 23 دی 1395 - 20:22
رئیس اتاق اصناف استان زنجان:
رئیس اتاق اصناف استان زنجان گفت: اصناف و بازاریان برای رونق اقتصادی و ارتقای بخش گردشگری در بهسازی بازار تاریخی زنجان مشارکت می‌کنند.

رحیم حاج‌نائبی اظهار داشت: یکی از برنامه‌های مهم که در دستور کار شهرداری زنجان، اداره میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری و اتاق اصناف قرار دارد، توسعه و بهسازی بازار تاریخی زنجان است.

وی با اشاره به آمادگی اتاق اصناف برای مشارکت 20 درصدی اصناف و بازاریان به منظور بهسازی بازار تاریخی زنجان ابراز کرد: بازسازی این مجموعه نقش مهمی در توسعه گردشگری و بخش اقتصادی استان زنجان دارد.

رئیس اتاق اصناف استان زنجان خاطرنشان کرد: تابستان امسال جشنواره بازار بزرگ زنجان با هدف تحرک اقتصادی در بازار و معرفی جاذبه‌های تاریخی این مجموعه برگزار شد.

وی به محورهای توسعه اقتصادی به ویژه در بخش خدمات و موانع پیش‌روی توسعه اشاره کرد و گفت: بر اساس گزارش سازمان جهانی کار، سخت‌ترین قانون کار متعلق به ایران بوده و این قوانین ضد اشتغال است در حالی که باید آیین‌نامه‌ها و دستورالعمل‌ها هم‌راستا با توسعه اصلاح شوند.

حاج‌نائبی عدم همراهی سیستم بانکی را یکی از مهمترین مشکلات در ایجاد اشتغال و توسعه استان زنجان و کشور عنوان کرد و افزود: باید سرمایه‌گذاران تقویت و حمایت شوند.

وی اتکا به اعتبارات دولتی را آفتی در راستای توسعه استان خواند و گفت: اگر به اعتبارات دولتی چشم امید داشته باشیم، توسعه در چشم‌انداز 20 ساله هم اتفاق نمی‌افتد و باید در تصمیم‌گیری‌ها و تصمیم‌سازی‌ها به مردم و بخش خصوصی اعتماد کنیم.

رئیس اتاق اصناف استان زنجان با اشاره به وجود ظرفیت‌های فراوان در حوزه‌های دانشگاهی و نیز بخش کشاورزی، به بهبود زیرساختهای ارتباطی و جذب سرمایه‌گذاران در توسعه اشتغال و رونق کسب و کار تأکید کرد.

نظرات
ADS
ADS
پربازدید