تلاش برای جذب سرمایه خارجی، بزرگترین موفقیت اتاق ایران | اتاق خبر
کد خبر: 350306
تاریخ انتشار: 22 خرداد 1395 - 12:29
عضواتاق بازرگانی البرز به اتاق خبر گفت
حضور هیات های تجاری خارجی در ایران ،پیگیری های هیات رئیسه اتاق ایران و دعوت از افرادی مانند وزیر اقتصاد و تلاش برای رساندن نظرات بخش خصوصی به بخش های اجرایی دولتی نیز می توان از اقدامات مثبت اتاق ایران ارزیابی کرد

عضواتاق بازرگانی البرز عملکرد اتاق ایران در سال گذشته را مثبت ارزیابی کرد.

مهین بوالحسنی عضواتاق بازرگانی البرز در گفت و گو با اتاق خبر با مثبت ارزیابی کردن عملکرد رئیس اتاق ایران در تعامل با سایر اتاق های کشور و دستگاه های دولتی، گفت: حضور هیات های تجاری خارجی در ایران وپیگیری های هیات رئیسه اتاق ایران در این زمینه را می توان به عنوان بزرگترین دستاورد اتاق ایران در سال گذشته در نظر گرفت. ضمن اینکه دعوت از افرادی مانند وزیر اقتصاد و تلاش برای رساندن نظرات بخش خصوصی به بخش های اجرایی دولتی نیز می توان از اقدامات مثبت اتاق ایران برشمرد.

بوالحسنی رفت و آمد های هیات های خارجی را به سود اتاق البرز اعلام کرد و تاکید کرد: در حقیقت می توان با توجه به نزدیکی فاصله تهران و کرج، اتاق البرز را به نوعی حیاط خلوت اتاق ایران دانست. با توجه به صنعتی بودن استان البرز، سرمایه گذاری در این استان برای این هیات های خارجی بسیار جذاب است. با این حال به دلیل برخی از مشکلات ساختاری مانند دونرخی بودن نرخ ارزومشکلات فضای کسب وکار در کشور، حضور این هیات های خارجی در تمامی موارد به نتیجه مورد نظر نمی رسد.

عضواتاق بازرگانی البرز در مورد اولویت های اتاق ایران برای سال جاری گفت: بهبود فضای کسب و کار و مشکلات مالیاتی بخش خصوصی با دارایی را می توان به عنوان اولویت های اتاق ایران در سال جاری نام برد. در حال حاضر تولید کنندگان با مشکلات بسیاری رو به رو هستند و به نظر من باید تلاش شود که فضای کسب و کار در راستای طرح اقتصاد مقاومتی قرار بگیرد. اقتصاد مقاومتی چیز پیچیده ای نیست بلکه شامل راهکارهایی در زمینه های صرفه جویی و مصرف کالاهای ایرانی است.

وی بزرگترین مشکل تولید کنندگان بخش خصوصی را مسائل مالیاتی دانست و گفت: متاسفانه این مشکل باعث تعطیلی کارخانه ها و تولیدی های کشور شده است. با این حال امید است که اتاق ایران بتواند به عنوان پارلمان بخش خصوصی بتوان انتقال دهنده مشکلات این بخش به دولت باشد.

94105 ت

نظرات
ADS
ADS
پربازدید