احیا و توسعه صنایع اولویت مهم دولت و مجلس است | اتاق خبر
کد خبر: 350363
تاریخ انتشار: 23 خرداد 1395 - 02:33
یک نماینده مجلس:
نماینده مردم شهرستان های سبزوار، جوین، جغتای، خوشاب و داورزن در مجلس شورای اسلامی گفت: احیا و توسعه صنایع از اولویت های مهم دولت و مجلس شورای اسلامی است.

اتاق خبر - حسین مقصودی جمعه شب در دیدار با جمعی از فعالان اقتصادی سبزوار افزود: برخی سیاست های غلط گذشته سبب شد بسیاری از کارخانه ها و صنایع کشور در مرز ورشکستگی و تعطیلی قرار گیرند.

وی با بیان اینکه مهمترین اولویت مجلس دهم و دولت یازدهم احیای صنایع تعطیل و نیمه تعطیل کشور است اظهار کرد: با پیگیری و هماهنگی صورت گرفته با وزارت صنعت، معدن و تجارت کارگروه هایی در استان ها تشکیل شده که هدف آنها شناسایی واحد های تعطیل و نیمه تعطیل و برنامه ریزی برای احیای آنها است.
وی با اشاره به تشکیل کارگروه مزبور در استان خراسان رضوی گفت: در مرحله نخست مشکلات صنایعی که دارای اولویت بیشتری هستند در این کارگروه مورد بررسی قرار می گیرد.
مقصودی افزود: تعدادی از این صنایع در دوران سخت تحریم تسهیلات ارزی دریافت کرده اند که با توجه به افزایش قیمت ارز صاحبان این صنایع نتوانستند مبلغ تسهیلات خود را بازپرداخت کنند و کارخانه های آنها تعطیل شده است.
وی با اشاره به مشکلات واحدهای صنعتی اظهار کرد: مجلس و دولت همدل هستند تا با ایجاد ساز و کارهای مناسب مشکلات نقدینگی و توسعه صادرات کالاهای ایرانی را حل کنند. وی در زمینه تحقق اقتصاد مقاومتی نیز گفت: برخی مسئولان این موضوع را جدی نگرفته اند و به جای توجه به تولیدات داخلی، تولیدات خارجی را مورد توجه قرار داده اند.
نماینده مردم سبزوار در مجلس شورای اسلامی افزود: اقتصاد مقاومتی به معنای حمایت از تولید و توان داخلی است.
حدود 240 کارخانه متوسط و بزرگ در شهرستان سبزوار فعالیت دارد که زمینه اشتغال 6 هزار نفر را فراهم کرده است.
سبزوار در 230 کیلومتری غرب مشهد مقدس قرار دارد.

ایرنا

94110

کلید واژه ها :
نظرات
ADS
ADS
پربازدید