اعلام رسمی نامزدی نماینده کرمان برای ریاست کمیسیون اقتصادی | اتاق خبر
کد خبر: 350394
تاریخ انتشار: 22 خرداد 1395 - 16:54
در گفت و گو اتاق خبر مطرح شد:

اتاق خبر - در هفته دوم آغاز به کار مجلس دهم، گمانه زنی های بسیاری درباره کمیسیون های تخصصی در دوره جدید پارلمان در فضای سیاسی و رسانه ای صورت می گیرد. بر این اساس به نظر می رسد که تعیین تکلیف کمیسون اقتصادی مجلس از مباحث مورد علاقه مشترک صاحبنظران سیاسی و اقتصادی کشور باشد.

در این خصوص محمدرضا پور ابراهیمی نماینده مردم کرمان دردوره نهم و دهم مجلس شورای اسلامی در مورد اهمیت کمیسیون اقتصادی مجلس در میان سایر کمیسیون های مجلس شورای اسلامی به خبرنگار اتاق خبر گفت: با وجود اهمیت موضوعات اقتصادی در کشور و ارتباط کاری خیلی از موضوعات مرتبط با حوزه ی مباحث اقتصادی به کمیسیون اقتصادی، قاعدتا این جایگاه، جایگاه مهمی است و می تواند در پیگیری موضوعات اقتصادی هم از لحاظ قانونگذاری و هم از لحاظ نظارت بر اجرای قانون موثر واقع شود.

وی در خصوص نقش این کمیسیون در فضای پسابرجام در قبال مسائل اقتصادی کشور، با توجه به اینکه ترکیب جدید مجلس دهم نسبت به مجلس گذشته تفاوت های بنیادی را به خود می بیند، تصریح کرد: این کمیسیون در فضای پسا برجام در پیگیری موضوعات مد نظر که اساس تصمیم گیری ها واقع شده اند نقش خواهد داشت و می تواند با نگاه به توافقات سیاسی هسته ای از منظر اقتصادی مبنای تصمیم و در نتیجه مبنای حرکت اقتصادی کشور باشد.

پورابراهیمی ادامه داد: باید توجه داشت که مجلس یکی از ارکانی است که این تشخیص را خواهد داد که توافقاتی که منجر به لغو تحریم ها شده اند منتج به نتایج داخلی شده اند یا خیر و اگر شده است، خواهان استمرار حرکت و در غیر اینصورت تصمیمات مقتضی در مورد آن اتخاذ خواهد شد.

نماینده مردم کرمان در پاسخ به این سوال که افراد ثبت نام کرده برای حضور در کمیسیون اقتصادی وابسته به کدام طیف سیاسی هستند و چه تخصص هایی دارند، خاطرنشان کرد: در مورد اطلاعات شخصی افرادی که برای کمیسیون اقتصادی اعلام آمادگی کرده اند اطلاع دقیقی ندارم، ولی بطور کلی اکثرا تخصص های اقتصادی و اجرایی در حوزه ی مباحث اقتصادی را دارا هستند.

محمد رضا پور ابراهیمی در مورد صحت گمانه زنی های موجود در قبال نامزدی وی برای ریاست کمیسیون اقتصادی مجلس، اظهار داشت::انشالله بعد از مشخص شدن لیست نهایی اعضای کمیسیون اقتصادی،آخرین وضعیت تعیین خواهد شد، بنده هم بعنوان یکی از گزینه ها برای قبول مسئولیت ریاست کمیسیون حضور خواهم داشت.

وی در پایان در خصوص برنامه های آتی این کمیسیون در صورت ریاستش بر این کمیسیون افزود:    برنامه های مد نظر نیز شامل پیگیری کارهای نیمه تمام قبلی است که انجام شده است و همچنین انجام موضوعات مرتبط با حوزه اقتصاد مقاومتی و نیز ماموریت هایی است که در قالب لوایح و طرح ها به مجلس داده می شود. در ادامه نیز توجه به مباحث برنامه ششم توسعه که محورهای اقتصادی بسیار مهمی دارد و این کمسیون می تواند نقش مهمی را در قبال آن ایفا کند.

94110ت

نظرات
ADS
ADS
پربازدید