جلوگیری از تجمع چربی ها در بدن با ورزش کردن در ماه رمضان | اتاق خبر
کد خبر: 351223
تاریخ انتشار: 25 خرداد 1395 - 17:33
مسئول ورزش بانوان شهرستان سراوان:
ورزش کردن در ماه مبارک رمضان از تجمع چربی در بدن جلوگیری کرده و عمل سوخت و ساز را آسان می کند.

به گزارش اتاق خبر،مهین خیرخواه شستان کارشناس ارشد تربیت بدنی و مسئول کمیته ورزش بانوان شهرستان سراوان با اشاره به اینکه ماه رمضان،ماه پر خیر و برکت الهی،ماه انسان ساز و ماه نزول برکات خداوند است خاطر نشان کرد:ورزش همواره روی سلامت روح و جسم تأثیر گذاشته است لذا در این ماه اثرات آن پر رنگ تر جلوه می کند.

ورزش همواره روی سلامت روح و جسم تأثیر گذاشته است لذا در این ماه اثرات آن پر رنگ تر جلوه می کند.
این مسئول شنا و پیاده روی را از بهترین ورزش ها در ماه مبارک رمضان براای ورزشکاران عنوان کرد.
وی با بیان اینکه روزه گرفتن نه تنها با ورزش کردن منافاتی ندارد بلکه اگر صحیح و اصولی صورت گیرد،موجب آرامش روحی ،کاهش استرس ورزشکاران و افزایش استقامت فکری آنان می شود.
مسئول ورزش بانوان شهرستان سراوان در ادامه بهترین زمان ورزش کردن را یک یا ۲ساعت بعد از افطار بیان کرد و افزود:بهتر است فعالیت های ورزشی در ماه مبارک رمضان به مراتب کمتر از دیگر ماه ها باشد.
مهین خیرخواه شستان با توجه به اینکه ورزشکاران روزه دار جهت حفظ ساختار بدن خود یک برنامه مناسب غذایی داشته باشند گفت: از نکات بسیار مهمی که به طور جدی ورزشکاران باید رعایت کنند نوشیدن فراوان آب در این ماه است.
وی در پایان از ورزشکاران خواست در ماه رمضان از غذاهای پرجرب و هم چنین مصرف زیاد شیرینی خود داری کرده و میوه و سیبزیجات را در برنامه افطار و سحری خود بگنجانند.

منبع عصر هامون

کلید واژه ها :
نظرات
ADS
ADS
پربازدید