طلاق توافقی یکی از بیشترین پرونده های حقوقی ورودی به دادگستری را تشکیل می دهد | اتاق خبر
کد خبر: 352005
تاریخ انتشار: 28 خرداد 1395 - 07:14
دادستان عمومی و انقلاب زنجان به آمار تکان دهنده دادخواست طلاق در کشور اشاره کرد و گفت: دادخواست طلاق توافقی جزو بیشترین پرونده‌های حقوقی ورودی به دادگستری است.

اتاق خبر - به گزارش روز پنجشنبه روابط عمومی دادگستری زنجان حجت‌الاسلام حسن مظفری افزود: هر بحرانی که اجتماع را فرا گیرد، خانواده را نیز تحت تأثیر می‌گذارد و هرگاه خانواده دچار آسیب‌، تزلزل و ناپایداری شود، آینده جامعه نیز با خطر مواجه خواهد شد.
وی بیان کرد: خانواده، نخستین و پایدارترین نهاد انسانی و سنگ بنای جامعه است و مهمترین مکان برای رشد و بالندگی انسان ها محسوب می‌شود.
حجت الاسلام مظفری به آسیب های اجتماعی طلاق اشاره و اظهار کرد: شرایط به گونه‌ای شده است که احساس می‌شود برخی مسئله های مهم اجتماعی و فرهنگی از جمله موضوع خانواده و طلاق نزد مسئولان فرهنگی کشور مغفول مانده است.
وی درباره سه موضوعی که بیشترین ورودی پرونده ها را به دادگستری ها دارد گفت: نخستین موضوع مطالبه وجه، دومین آن مطالبه چک و سومین موضوع طلاق توافقی است.
حجت‌الاسلام مظفری بیان کرد: اگر از سوی مسئولان آسیب شناسی، برنامه‌ریزی و اتخاذ سیاست‌های مناسب فرهنگی و اجتماعی صورت نگیرد، آسیب‌های جدی در بنیان خانواده و به تبع آن در جامعه امری قطعی خواهد بود.
وی خاطرنشان کرد: به طور میانگین در هر ماه حداقل 13 هزار دادخواست طلاق توافقی در کشور ثبت و روز به روز نیز به این آمار اضافه می‌شود.
دادستان عمومی و انقلاب زنجان گفت: اگر میزان احتمالی طلاق عاطفی را نیز در نظر بگیریم آثار مخرب و منفی اجتماعی آن کمتر از طلاق‌های واقعی نیست، لذا صدای وقوع یک بحران فرهنگی شنیده می شود که یک طرف آن نشات گرفته از تهاجم و شبیخون فرهنگی و کوتاهی های انجام شده در عرصه فرهنگی و اجتماعی کشور است.

ایرنا

94110

نظرات
ADS
ADS
پربازدید