دالایی لاما با اوباما دیدار کرد | اتاق خبر
کد خبر: 352034
تاریخ انتشار: 28 خرداد 1395 - 10:58
'باراک اوباما' رئیس جمهوری آمریکا با وجود مخالفت چین، درواشنگتن میزبان 'دالایی لاما' رهبر مذهبی تبت شد وپشت درهای بسته با او دیدار کرد.

اتاق خبر - به گزارش خبرگزاری آسوشیتدپرس، رهبر مذهبی تبت در این دیدار که عصر چهارشنبه انجام شد، به اوباما به خاطر کشته شدن 49 نفر در یک باشگاه شبانه در اورلاندو تسلیت گفت.
این چهارمین دیدار اوباما با دالایی لاما است.  چین دالایی لاما را به تلاش برای جدایی تبت از این کشور متهم می کند. حضور خبرنگاران در نشست دالایی لاما و اوباما ممنوع بود و کاخ سفید تنها عکس هایی از این دیدار را منتشر و اعلام کرد که اوباما نیز در این دیدار از آموزه های مذهبی دالایی لامای 80 ساله تقدیر کرده و گفته است که به ضرورت حفظ دین، فرهنگ و زبان مردم تبت اعتقاد دارد.
'لو کانگ' سخنگوی وزارت خارجه چین دیروز در جمع خبرنگاران گفته بود 'ما باید تاکید کنیم که موضوع تبت، یک مسئله داخلی چین است و کشورهای دیگر، هیچ حقی برای دخالت در آن ندارند.'
وی یادآور شده بود 'اگر رئیس جمهوری اوباما با دالایی لاما دیدار کند، این دیدار پیامی اشتباه به نیروهای جدایی طلب تبت خواهد داد و به اعتماد متقابل و همکاری میان چین و ایالات متحده آسیب خواهد رساند.'

ایرنا

94110

نظرات
ADS
ADS
پربازدید