رستمی: احساس می‌کنم قبل از ریو در یک المپیک دیگر مدال گرفته‌ام | اتاق خبر
کد خبر: 352087
تاریخ انتشار: 28 خرداد 1395 - 18:01
پاک بودن ورزشکار باعث سربلندی کشور است
رکورددار وزنه‌برداری جهان گفت: ابتدا رکورد جهان را شکستم و اکنون نیز مدال برنز من در المپیک به نقره تبدیل شده و این اتفاق برایم بسیار جذاب و خوشحال‌کننده است.

به گزارش اتاق خبر، به نقل از ایسنا، کیانوش رستمی درباره مثبت شدن تست دوپینگ وزنه‌بردار روس و تبدیل شدن مدال برنز المپیکش به نقره بیان کرد: ابتدا به مردم ایران تبریک می‌گویم و از خوشحالی آنها من نیز خوشحال هستم اما از آنجا که وزنه‌بردار روس دوست من است، زمانی که شنیدم تست دوپینگش مثبت شده است و از حضورش در المپیک جلوگیری می‌شود، ناراحت شدم زیرا این مسئله برای خود ورزشکار و کشورش بسیار سخت و ناراحت‌کننده است.

او ادامه داد: از این لحاظ با او احساس همدردی می‌کنم اما المپیک رویداد کوچکی نیست و هر کسی نمی‌تواند در آن مدال بگیرد. ورزشکاری که مدال بگیرد و حقش نباشد آن زمان نه اما بالاخره همه متوجه می‌شوند چه اتفاقی افتاده است. مسئله کنترل دوپینگ با جدیت دنبال می‌شود و وادا اجازه نمی‌دهد هر کسی در مسابقات هر طور که می‌خواهد شرکت کند و مدال بگیرد.

رستمی در پاسخ به این پرسش که تبدیل شدن مدال برنز او به نقره چقدر در روحیه‌اش تاثیرگذار خواهد بود، گفت: احساس می‌کنم قبل از این که به المپیک ریو بروم انگار در یک المپیک دیگر مدال گرفته‌ام و جدا از آن مدال برنز، یک مدال نقره دیگر به کارنامه من اضافه شده است. کمتر از 2 ماه دیگر در المپیک ریو شرکت می‌کنم و می‌خواهم آنجا هم مدال بگیرم. این که 15 روز قبل رکورد جهان را شکستم و اکنون نیز مدال برنز من به نقره تبدیل شده برایم خیلی جذاب و خوشحال‌کننده است.

او ادامه داد: خدا را شکر اتفاقات خوبی افتاد اما خیلی‌ها از آن چشم‌پوشی کردند. من اگر کاری انجام دادم و رکورد جهان را شکستم، به عشق مردم بوده است اما خیلی‌‌ها این اتفاق را آن طور که باید و شاید نشان ندادند.

رستمی در مورد این که انتظار این را دارد که پاداش‌هایی که چهار سال پیش به دارندگان مدال نقره المپیک داده شد، به او هم تعلق گیرد، گفت: این که ورزشکار پاک باشد و بالاتر از ورزشکاران دیگر قرار گیرد، باعث سربلندی کشور و اتفاق نادر و جالبی است.

نایب قهرمان وزنه‌برداری جهان در مورد این که یکی از رقبایش در المپیک ریو کم شده است، نیز تصریح کرد: مهم‌ترین موضوع برای من تمرینات است و به این فکر نمی‌کنم که حریفانم چه وزنه‌هایی می‌زنند. رقیب من رکورد جهان بود که آن را شکستم. در المپیک نیز باید با وزنه‌ها رقابت کنم تا به آن چیزی که می‌خواهم برسم.

او افزود: از طرفی در المپیک همه ورزشکاران برای کسب مدال طلا می‌آیند؛ به ویژه در دسته 85 کیلوگرم. در این میان هر کسی که حرفه‌ای‌تر کار کند و تمرینات خوبی را پشت سر گذاشته باشد، نتیجه خوبی هم خواهد گرفت.

رکورددار جهان درباره وضعیت تمریناتش نیز بیان کرد: تمریناتم خیلی سخت جلو می‌رود تا به هدفم برسم. در حال حاضر فشار تمرینات را پایین آوردم و روی حرکات خاص و ضعف‌هایم کار می‌کنم. از 15 - 20 روز دیگر تمرینات سنگین‌تر خواهد شد.

رستمی با اشاره به این که در باد رکوردشکنی که داشته نخوابیده است، تاکید کرد: اصلا این طور نیست که به خاطر چنین مسئله‌ای بخواهم خودم را در المپیک کوچک کنم. تلاش می‌کنم اتفاقات خوبی بیفتد.

انتهای پیام/

کد: 94108

نظرات
ADS
ADS
پربازدید