رونمایی از هوندا آکورد هیبردی 2017 (+عکس) | اتاق خبر
کد خبر: 352259
تاریخ انتشار: 29 خرداد 1395 - 13:07
هوندا در زمستان سال اوایل بهار سال جاری وعده داده بود که نسخه جدید هیبریدی آکورد 2017 در بهار سال جاری رونمایی می‌شود و درست در دهه پایانی بهار این وعده خود را عملی کرد.

به گزارش اتاق خبر به نقل از عصر ایران با کمی ابتکار و خلاقیت، پیشرانه دو موتور انتقال قدرت هیبریدی به مدل "آکورد" 2014-2015 اضافه شدند. این مدل با فناوری‌های توسعه یافته، اصلاحات زیاد و بهره‌وری سوخت به یک سدان سایز متوسط پیشرو در کلاس خود تبدیل شد که می‌تواند الگوی اولیه بسیاری از خودروسازان در ساخت هیبریدی‌ها باشد.

آکورد 2017 یک هیبریدی دو موتوره

به گزارش گروه خودروی عصر ایران  مدل هیبریدی هوندا "آکورد" 2017، پا را فراتر نهاده و پیشتر از دیگر رقبایش در ساخت نسل دوم سامانه‌های هیبریدی دو موتوره با بهره‌وری بیشتر سوخت ایستاده است. حالا هوندا تجهیزات بیشتر و فناوریهای توسعه‌یافته‌تر را در قالب و ساختاری جدید به مدل‌های 2016 خود اضافه می‌کند که از دیدگاه خانواده بزرگ "آکورد" تکامل یافته‌ترین خودروی این برند به شمار می‌آید.

آکورد 2017 یک هیبریدی دو موتوره

هوندا در سال 2016، چهلمین سالگرد تاسیس و تولد خود را جشن گرفت و به همین مناسبت "بنچ‌مارک" جدیدی را برای سدان‌های سایز متوسط خود پایهگذاری کرد. در این راستا آکورد فضای داخلی در سطح بالا و پیشرو، اجزای برتر ارگونومیک، بهره‌وری برتر سوخت، رانندگی پویا و واکنشگر و همچنین سطح بالای امنیت عملکردی را در مدل‌های 2017 نهادینه کرد.

این همان دلیلی است که این خودرو را در آمریکا محبوب کرده و باعث شده تا بهترین میزان فروش خودروهای سایز متوسط نزد خریداران زیر 35 سال - در 4 سال گذشته- به هوندا تعلق گیرد.

آکورد 2017 یک هیبریدی دو موتوره

مدل 2017 که از یک سامانه هیبریدی بهره‌مند شده  از ویژگی‌هایی مانند نرم‌افزارهای "کارپلی" اپل و "اتو" اندروید نیز بهره می‌برد. این نرم‌افزارها با استفاده از یک صفحه نمایشگر 7 اینچی در مرکز داشبورد مورد استفاده قرار می‌گیرد. استفاده از LED در چراغ‌های خارجی و مجموعه فناوری‌های کمکی راننده باعث شده تا این هیبریدی نوپا تجهیزات استانداردی را در خود بگنجاند. چراغ‌های جلو و عقب LED آبی‌رنگ هستند و منحصراً برای این مدل طراحی و ساخته می‌شوند.

آکورد 2017 یک هیبریدی دو موتوره

هوندا وعده داده بود که نسخه جدید هیبریدی آکورد 2017 در بهار سال جاری  رونمایی می‌شود و درست در دهه پایانی بهار این وعده خود را عملی کرد.

قدرت پیشرانه این مدل از آکورد با اصلاحاتی که روی آن صورت گرفته 16 اسب بخار بیشتر از مدل قبلی است و بازده کلی سامانه مولد قدرت را به 212 اسب بخار رسانده است. این قدرت از یک پیشرانه 4 سیلندر و 2 لیتری در کنار یک باتری لیتیومی ایجاد می‌شود.

باتری به کار رفته در این خودرو باعث شده تا فضای بیشتری در مدل 2017 نسبت به مدل 2016 اشغال شود. همین اشغال فضا از تا شدن صندلی‌های عقب ممانعت به عمل آورده و  با صندلی‌های ثابت مواجه می‌شویم. استفاده از همین باتری کاهش 56 لیتر از محفظه بار شده و حجم فضای صندوق عب در این خودرو حدود 380 لیتر برآورد شده است.

آکورد 2017 یک هیبریدی دو موتوره

 سازمان حفاظت از محیط زیست در آمریکا اعلام کرده مصرف این هیبریدی از تخمین‌هایش هم کمتر است. آکورد به ازای حرکت هر 100 کیلومتر در فضای شهری 8.4 لیتر سوخت مصرف می‌کند اما هیمن میزان مصرف سوخت در جاده‌ها به 5 لیتر در 100 کیلومتر کاهش می‌یابد.

آکورد 2017 یک هیبریدی دو موتوره

در بدنه این خودرو از فولاد با درجه کشش و سختی بالا استفاده شده است. 55.8 درصد آلیاژهای به کار رفته در بدنه به کشش فلزی و 17.2 درصد به سختی بیش از حد آن منجر شده است. این ساختار بدنه استحکام و کاهش وزن را برای خودرو ایجاد کرده و بهره‌وری و عملکرد بهتر را در طولانی مدت به خودرو هدیه می‌دهد.

نظرات
ADS
ADS
پربازدید