آسفالت راه های روستایی بشاگرد نیازمند ۳۸۰ میلیاردتومان اعتبار است | اتاق خبر
کد خبر: 353012
تاریخ انتشار: 31 خرداد 1395 - 17:04
مدیر کل راه و شهرسازی هرمزگان گفت: آسفالت راه های روستاهای بالای ۵۰ خانوار شهرستان بشاگرد ۳۸۰ میلیارد تومان اعتبار می خواهد.

اتاق خبر: غلامحسین شیری در بازدید از بشاگرد با اشاره به وضعیت این شهرستان تصریح کرد: بشاگرد دارای دو شهر و ١٥٩ روستاى داراى سكنه است که جمعیت ۴۱ هزار نفری را در خود جای داده است.

به گفته شیری، بشاگرد بدلیل پراکندگی روستاها، صعب العبور بودن، بافت فرسایشی و کوهستانی بودن آن علاوه بر کند کردن عملیات راهسازی، هزینه های زیادی برای نگهداری جاده ها می طلبد.

وی افزود: براى برخوردار كردن روستاهاى بالاى ٥٠ خانوار بشاگرد می بايست ٥٩١ كيلومتر راه آسفالته با رقمى بيش از ٣٨٠ ميليارد تومان احداث شود كه با وضع فعلى، احداث راه های بشاگرد حدود ١٠٠ سال به طول خواهد انجامید .
مدیرکل راه و شهرسازی هرمزگان، راه برون رفت از اين وضعيت را تقويت سيستم راهدارى و نيز فعال شدن پروژه هاى امانى در بازگشايی راه ها عنوان کرد و گفت: در كنار این اقدامات افزايش اعتبار بودجه راهسازى و بالا بردن رقم پيمانكاران بخش خصوصى می تواند راهکاری مناسب در شرایط فعلی باشد.

شیری به هدف گذارى ساخت سالانه بيش از ١٠٠ كيلومتر راه در این شهرستان اشاره کرد و گفت:با تحقق این هدف حداقل ٢٠ سال به جلو حركت كرده ايم که قصد داريم در پنج سال آينده مشكلات راه در بشاگرد به حداقل ممكن برسد.

منبع:مهر

کلید واژه ها :
نظرات
ADS
ADS
پربازدید