با آیفون های واقعی آشنا شوید | اتاق خبر
کد خبر: 353135
تاریخ انتشار: 1 تیر 1395 - 03:40
محصولاتی که توسط اپل ساخته نشدند
iMac و سپس iPod نام محصولاتی هستند که اپل ابتدا فروش آنها را آغاز کرده اما به نظر می رسد که موفق ترین محصول این شرکت موسوم به آیفون، سرگذشت دیگری دارد.

اتاق خبر - پیش از اینکه اپل در سال ۲۰۰۷ از موبایلش پرده بردارد، چند آیفون از سوی شرکتی دیگر معرفی شده بود و جالب اینکه  از آنها برای برقراری تماس و همچنین ارتباط با اینترنت بهره گرفته می شد.

اولین دستگاهی که iPhone نام داشت، در سال ۱۹۹۸ و توسط یک شرکت مستقر در کالیفرنیا به نام InfoGear عرضه شد. شرکت مورد اشاره، آیفون خود را به عنوان تلفنی مجهز به اینترنت و رابط کاربری لمسی بازاریابی می کرد.

InfoGear-iPhone.-Photo-by-Bob-Ackerman-for-Wikipedia. (1)-w800
 

مشخصاً در خصوص یک تلفن هوشمند -دست‌کم با استانداردهای امروزی- صحبت نمی کنیم. آیفون توسعه یافته از سوی InfoGear یک تلفن رومیزی بود که به نمایشگری سیاه و سفید با ویژگی تاچ مقاومتی مجهز شد. این نمایشگر ۷.۴ اینچ از رزولوشن VGA (معادل ۶۴۰ در ۴۸۰ پیکسل) بهره می گرفت و یک استایلوس هم در کنارش عرضه می شد.

InfoGear-iPhone (1)-w800
 

کاربر می توانست کیبورد کشویی آن که از نوع QWERTY بود را باز کند و به همین صورت، به وب و ایمیل دسترسی یابد. سازنده در آن دو مگابایت رم قرار داده بود که برای مدیریت ۲۰۰ آدرس ایمیل کافی به نظر می رسید. این دستگاه با قیمت ۵۰۰ دلار به فروش می رسید اما اگر نیاز به ارتباط با اینترنت در آن داشتید، باید اشتراک ماهانه ۹.۹۵ دلاری پرداخت می کردید. البته با پرداخت ۱۹.۹۵ دلار، می توانستید به «وب گردی بی نهایت» در این آیفون دست پیدا کنید.

InfoGear-iPhone.-Photo-by-Bob-Ackerman-for-Wikipedia.-w800
 

این تلفن رومیزی موفقیتی با خود به همراه نداشت چرا که تکنولوژی اش، از زمان توسعه آن کمی جلوتر بود. در سال ۱۹۹۹ شرکت InfoGear یک نسخه جدید از آن را توسعه داد و به فروش رساند اما پس از آن، به طور کامل این پروژه را کنار گذاشت. در سال های ابتدایی از هزاره سوم InfoGear توسط سیسکو خریداری شد. در نتیجه این نام تجاری و حق امتیاز آن نیز به شرکت سیسکو سیستمز تعلق گرفت.

Cisco-Linksys-iPhone-w800
 

در سال ۲۰۰۶، سیسکو از این نام برای تلفنی مجهز به VoIP (صدا روی پروتکل اینترنت) استفاده کرد و نام آن را Linksys iPhone گذاشت.

در ژانویه ۲۰۰۷، استیو جابز روی صحنه کنفرانس Macworld رفت و آیفون را معرفی کرد. سیسکو نیز به سرعت از اپل برای استفاده از این نام تجاری شکایت نمود. با این حال، اپل در خارج از دادگاه با سیسکو به توافق رسید و پس از آن، قرار شد که هر دو شرکت حق استفاده از این نام را داشته باشد. جالب اینجاست که هیچگاه مشخص نشد که اپل برای استفاده از نام آیفون، چه مبلغی را به سیسکو پرداخت کرد.

دیجیاتو

94410

کلید واژه ها :
نظرات
ADS
ADS
پربازدید