توقیف محموله میلیاردی قاچاق در راه های چهارمحال و بختیاری | اتاق خبر
کد خبر: 353166
تاریخ انتشار: 1 تیر 1395 - 05:58
جانشین فرمانده انتظامی چهارمحال و بختیاری، از توقیف محموله یک میلیارد ریالی کالای قاچاق و توقیف چهار دستگاه خودرو در راه های استان خبر داد.

به گزارش اتاق خبر، سرهنگ جمشید محبت خانی با اعلام این خبر افزود: پس از کسب اخباری مبنی بر حمل کالای قاچاق از راه های استان به سمت استان های مرکزی کشور، ماموران، طرح مبارزه با قاچاق کالا را به مرحله اجرا گذاشتند.
وی اظهار داشت: ماموران فرماندهی انتظامی شهرستان لردگان پس از هماهنگی با مقام قضائی در مسیر'لردگان، بروجن' یک دستگاه وانت نیسان و یک دستگاه سواری پژو پارس حامل کالای قاچاق را متوقف کردند.
سرهنگ محبت خانی گفت: در عملیات دیگری ماموران انتظامی شهرستان فارسان دو دستگاه پراید حامل کالای قاچاق را در سطح شهر متوقف کردند.
وی اظهارکرد: در بازرسی از این خودروها یکهزار و 660 عدد انواع ظروف چینی ، 890 ثوپ انواع البسه و 169 دستگاه جی پی اس و 28 کارتن متعلقات آن به ارزش یک میلیارد ریال کشف و چهار نفر نیز دستگیر شد.
جانشین فرمانده انتظامی استان چهارمحال و بختیاری با اشاره به معرفی متهمان به مراجع قضائی، از عموم مردم خواست: هرگونه اطلاع از فعالیت قاچاقچیان کالا را برای اقدام سریع و ضربتی پلیس، به تلفن یا پیامک 110، مرکز فوریت های پلیسی، گزارش کنند.
فرمانده انتظامی شهرستان کیار همچنین از دستگیری چهار سوداگر مرگ و کشف یک کیلو و نیم کیلوگرم تریاک و 120 گرم هروئین در این شهرستان خبر داد.
سرهنگ دوم علی رازانی افزود: در راستای تداوم اجرای طرح ارتقاء امنیت اجتماعی و پاکسازی نقاط آلوده شهری و روستایی، شناسایی و دستگیری قاچاقچیان مواد افیونی در دستور کار ماموران پلیس مبارزه با مواد مخدر شهرستان قرار گرفت.
به گفته وی، ماموران در عملیات ایست و بازرسی یک دستگاه خودرو پراید را در جاده شلمزار - ناغان متوقف و در بازرسی از آن یک کیلو و نیم تریاک کشف و راننده و سرنشین خودرو را دستگیر کردند.
وی خاطر نشان کرد: پس از کسب مجوز قضائی طی عملیات دیگری در یکی از روستاهای تابعه در بازرسی از منزل یک توزیع کننده مواد مخدر120 گرم هروئین در بسته های آماده توزیع کشف و دو سوداگر مرگ نیز دستگیر شدند.
سرهنگ دوم رازانی با اشاره به معرفی متهمان به مراجع قضائی ضمن هشدار به خانواده ها در خصوص معضلات و پیامدهای مواد مخدر، خاطر نشان کرد: برخورد با خرده فروشان به صورت جدی در دستور کار پلیس است لذا شهروندان می توانند هرگونه اخبار و اطلاعات خود مبنی بر نگهداری، خرید و فروش مواد مخدر را به پلیس 110 اطلاع دهند.
فرمانده انتظامی شهرستان کیار در ادامه از توقیف یک دستگاه وانت نیسان و کشف دو تن چوب قاچاق درخت جنگلی بلوط در این شهرستان خبر داد.
سرهنگ دوم علی رازانی در این باره اظهار کرد: ماموران این فرماندهی در راستای مقابله با افراد سودجو طرح برخورد با قاچاقچیان منابع طبیعی را به مرحله اجرا گذاشتند.
فرمانده انتظامی شهرستان کیار افزود: در این ارتباط ماموران کلانتری ناغان پس از هماهنگی با مقام قضائی در عملیات ایست و بازرسی در محور ناغان- ایذه یک دستگاه وانت نیسان حامل چوب را متوقف کردند.
وی خاطر نشان کرد: در بازرسی از این خودرو دو تن چوب قاچاق درخت جنگلی بلوط به ارزش 175میلیون ریال کشف و راننده نیسان نیز دستگیر شد.
سرهنگ دوم رازانی در پایان با اشاره به معرفی متهم به مرجع قضائی به افراد سودجو و قاچاقچیان منابع طبیعی هشدار داد: نیروی انتظامی جهت حفاظت از منابع ملی قاطعانه با این گونه جرائم برخورد کرده و پس از تشکیل پرونده مراتب را به مقامات قضائی منعکس می کند.
** توقیف 140 دستگاه وسیله نقلیه متخلف در بروجن
فرمانده انتظامی شهرستان بروجن از اجرای طرح های ارتقاء امنیت اجتماعی و توقیف 140 دستگاه وسیله نقلیه متخلف خبر داد.
سرهنگ دوم غلامعلی شکری افزود: طرح های ارتقاء امنیت اخلاقی و اجتماعی با هدف مقابله با هنجارشکنان جامعه و برخورد با متخلفان، از اول ماه مبارک رمضان به مرحله اجرا در آمد.
وی ادامه داد: در نتیجه اجرای این طرح ها تعداد 110 دستگاه موتورسیکلت را به علت تخلف راکبان آنها از جمله نداشتن گواهینامه، کلاه ایمنی، فاقد مدارک و پلاک و 30 دستگاه خودرو متخلف توقیف روانه پارکینگ شدند.
فرمانده انتظامی شهرستان بروجن، هدف پلیس از اجری طرح ارتقاء امنیت اجتماعی را افزایش امنیت، آسایش و آرامش شهروندان برشمرد و تصریح کرد: در این مسیر ماموران انتظامی از هیچ تلاشی دریغ نخواهند کرد و با مخلان نظم و امنیت برخورد خواهند کرد.
** کشف 400 میلیون ریال آرد قاچاق در بروجن
فرمانده انتظامی شهرستان بروجن از کشف چهار تن آرد قاچاق به ارزش 400 میلیون ریال خبر داد.
سرهنگ دوم غلامعلی شکری افزود: ماموران پاسگاه انتظامی دوراهان حین کنترل خودرو های عبوری به یک دستگاه کامیونت ایسوزو مشکوک و آن را متوقف کردند.
فرمانده انتظامی شهرستان بروجن تصریح کرد: ماموران پس از هماهنگی با مقام قضایی در بازرسی از این خودرو تعداد 100 کیسه آرد 40 کیلویی قاچاق به ارزش 400 میلیون ریال کشف کردند.
وی گفت: در این راستا خودرو توقیف و متهم پس از تشکیل پرونده مقدماتی جهت سیر مراحل قانونی تحویل مرجع قضایی شد.
فرمانده انتظامی شهرستان بروجن همچنین از کشف 21 کیلو و 700 گرم تریاک در محور' لردگان - بروجن'، خبر داد.
سرهنگ دوم غلامعلی شکری افزود: در پی وصول خبری مبنی بر حمل مواد مخدر توسط قاچاقچیان از محور 'لردگان- بروجن' به سمت استان های همجوار موضوع در دستور کار قرار گرفت.
وی گفت: پس از هماهنگی با مقام قضائی ماموران این فرماندهی طی عملیات ایست و بازرسی در این محور یک دستگاه سواری پراید را توقیف کردند.
به گفته وی، در بازرسی از این خودرو 21 کیلو و 700 گرم تریاک که به طرز ماهرانه ای جاساز شده بود کشف و راننده و دو نفر سرنشین نیز دستگیر و به مقر انتظامی منتقل شدند.
سرهنگ دوم شکری، در پایان با اشاره به معرفی متهمان به مرجع قضائی خاطر نشان کرد: نیروی انتظامی با سوداگران مرگ و قاچاقچیان مواد مخدر به شدت برخورد خواهد کرد و اجازه جولان و فعالیت به آنها نخواهد داد.
به گزارش ایرنا،جاده های استان چهارمحال و بختیاری به دلیل اتصال استان های جنوبی به مرکز کشور، از سوی قاچاقچیان کالا و مواد مخدر مورد سوء استفاده قرار می گیرد.

منبع: ایرنا

94104

نظرات
ADS
ADS
پربازدید