انتشار متن تماس تروریست اورلاندو با فوریت های 911 | اتاق خبر
کد خبر: 353431
تاریخ انتشار: 1 تیر 1395 - 23:22
تارنمای وزارت دادگستری آمریکا دوشنبه شب متن کامل تماس تلفنی عمر متین، تروریست تیرانداز اورلاندو را با مرکز فوریت های 911 منتشر و اعلام کرد که تحقیقات درباره این واقعه تروریستی ادامه دارد.

به گزارش اتاق خبر، تارنمای وزارت دادگستری آمریکا نوشت: ساعت 2:35 صبح 12 ژوئن، تیرانداز با فوریت های 911 از درون باشگاه شبانه پالس تماس گرفت. این تماس حدود 50 ثانیه طول کشید.
بر اساس این مکالمه منتشر شده، عمر متین به زبان عربی خود را معرفی و بیعتش را با سرکرده گروه تروریستی تکفیری داعش اعلام می کند و با صراحت مسئولیت تیراندازی در اورلاندو را برعهده می گیرد.
به گزارش ایرنا، لورتا لینچ وزیر دادگستری آمریکا شب گذشته اعلام کرد که تحقیقات در مورد واقعه تروریستی اورلاندو که 49 کشته و 53 زخمی بر جای گذاشت، هنوز ادامه دارد و مامورین اف بی آی برای پی بردن به شخصیت وی و انگیزه های احتمالی این حمله به گفت و گو با افراد مختلف مشغولند.
لینچ در ادامه گفت: 'گرچه روشن شده است که عمر متین با همجنس بازان آمریکایی مشکلات و مسائلی داشته اما با توجه به این که شب واقعه شب جشن و بزرگداشت لاتین تباران آمریکایی هم بوده، هنوز برای مسئولان روشن نیست که انگیزه اصلی او ازحمله به این کلوپ بخصوص چه بوده است.'
وزیر دادگستری آمریکا اضافه کرد که مقامات امنیتی و قضایی آمریکا سعی خواهند کرد در رابطه با این واقعه با شفافیت کامل عمل کرده و در زمان مقتضی حاصل تحقیقات و بررسی های خود را در اختیار مردم آمریکا قرار دهند.
در تیراندازی 23 خرداد (12 ژوئن) باشگاه شبانه تفریحی شهر اورلاندو آمریکا، تیرانداز و 49 نفر دیگر کشته و بیش از 53 نفر مجروح شدند. عامل تکفیری این حمله فردی 29 ساله به نام عمر متین شهروند آمریکایی متولد نیویورک بود که والدین وی افغانی هستند.
متین هنگام وقوع این حادثه با ابوبکر البغدادی سرکرده داعش پیمان وفاداری بست و داعش نیز مسئولیت این حادثه تروریستی را بر عهده گرفت.

نظرات
ADS
ADS
پربازدید