بسته های قرآنی به مدارس ایرانی خارج از کشور پس از ۱۰ سال اهدا می شود | اتاق خبر
کد خبر: 353519
تاریخ انتشار: 2 تیر 1395 - 05:12
معاون مرکز امور بین الملل و مدارس خارج از کشور وزارت آموزش و پرورش گفت:۱۴هزار دانش آموز ایرانی در ۸۵ کشور دنیا تحصیل می کنند و ما پس از ۱۰ سال است که بسته های قرآنی برای آنان دریافت می کنیم.

به گزارش اتاق خبر، شهین نوش آبادی در مراسم اهدای بسته های قرآنی به مدارس خارج از کشور که در ساختمان زنده یاد علاقه مندان وزارت آموزش و پرورش برگزار شد گفت: تعداد ۱۴ هزار دانش آموز ایرانی در ۱۲۶ مجتمع آموزشی ایران در ۸۵ کشور دنیا تحصیل می کنند.

وی افزود: بیش از ۱۰ سال است که کتابهای قرآنی مناسب برای دانش آموزان ایرانی خارج از کشور ارسال نشده است و کتابهای اهدایی معاونت پرورشی و فرهنگی آموزش و پرورش می تواند بسیار به دانش آموزان کمک کند.

معاون مرکز امور بین الملل و مدارس خارج از کشور وزارت آموزش و پرورش تصریح کرد: دانش آموزان ایرانی خارج از کشور بسیار به کتابخانه های مدارس مراجعه می کنند تا کتابهایی را با زبان فارسی بخوانند به اندازه ای که کتابها دیگر کهنه شده اند و ۱۰ سال است که  هیچ کتاب اهدایی به کتابخانه های مدارس خارج از کشور داده نشده است.

وی افزود: گروه های تکفیری و تندرو با جنایاتی که می کنند میان مردم شبهه انداخته اند که آیا دین اسلام این گونه است به همین دلیل باید روشنگری و شفافیت صورت گیرد.

نوش آبادی ادامه داد: در برخی از دانش آموزان ما نیز این شبهه ایجاد شده است و امیدواریم بسته های قرآنی پادزهر بسیار خوبی برای توطئه های دشمنان اسلام باشد.

معاون مرکز امور بین الملل و مدارس خارج از کشور آموزش و پرورش یادآور شد: هویت دینی دانش آموزان ایرانی خارج از کشور در خطر است امیدواریم بتوانیم با اهدای بسته های قرآنی و همچنین افشاگری و روشنگری هویت اسلامی و ایرانی دانش آموزان را تقویت کنیم.

وی بیان کرد: برای آموزش قرآن و توسعه فرهنگ قرآنی در مدارس خارج از کشور به دلیل اینکه خارج از ایران هستیم با محدودیت مواجه ایم اما با هماهنگی وزارت امور خارجه به آموزش قرآن و توسعه این فرهنگ می پردازیم.

منبع: مهر

94104

نظرات
ADS
ADS
پربازدید