شهرداری با یه لقمه مهربونی فقط بستر را فراهم می‌کند | اتاق خبر
کد خبر: 353537
تاریخ انتشار: 2 تیر 1395 - 05:23
رئیس سازمان خدمات اجتماعی شهرداری تهران گفت: شهرداری در «یه لقمه مهربونی» فقط بستر را فراهم می‌کند و این مردم هستند که با حضور خود طرح را پیش می‌برند.

اتاق خبر: جمعی از دانشجویان دانشگاه خواجه نصیرالدین طوسی با تهیه و بسته بندی بیش از ۴۰۰ پکیج غذایی ویژه افطار با حضور در منازل افراد فقیر نشین محله هرندی به همراه اعضای ستاد اجرایی طرح یک لقمه مهربانی سازمان خدمات اجتماعی شهرداری تهران با آن‌ها افطار کردند.

فرزاد هوشیار پارسیان رئیس سازمان خدمات اجتماعی شهرداری تهران در خصوص طرح یک لقمه مهربانی گفت: پویش مردمی (یک لقمه مهربانی) طرحی است که شهروندان تهرانی، تالار های پذیرایی و رستوران ها  با تجمیع مازاد غذاهای خود به شکل بسته بندی در اختیار ما قرار خواهند داد و ما در اجرای این طرح تمامی بسته های تجمیع شده را به پلاک های قرمز شهر تهران و نیازمندان می رسانیم و هم چنین در این طرح افرادی که نذورات دارند می توانند با شماره تماس ۴۳۷۹ارتباط گرفته و برای مشارکت مبلغ ۱۰۰۰۰ تومان را به حساب (یک لقمه مهربانی)واریز کنند.

رئیس سازمان خدمات اجتماعی شهرداری تهران با اشاره به وجود بیش از یک میلیون و پانصد هزار پلاک که تنها ۱۵۰۰۰ پلاک معادل یک درصد فقیر نشین در تهران وجود دارد افزود: بیش از ۶۰ کلونی فقیر نشین در شهر و پلاک های قرمز شناسایی شده اند که توانسته ایم و در ماه مبارک رمضان با کمک های مردمی در ساختمان های بهاران شهرداری به بسته بندی و تهیه افطاری بپردازیم و سپس با کمک و حضور اقشار مختلف از جمله دانشجویان و جوانان بدست نیازمندان رسانیم.

هوشیار پارسیان با اشاره به حضور جوانان و دانشجویان دانشگاه خواجه نصیر الدین طوسی در محله هرندی و در منازل نیازمندان جهت پخش بسته های غذایی گفت: نکته مهم در اجرای طرح یک لقممه مهربانی این است که این حرکت  با کمک های مردمی انجام شده است و شهرداری تهران صرفا بستر و زیرساخت های لازم و شناسایی پلاک های فقیر نشین شهر تهران را انجام داده است .

فرزاد هوشیار پارسیان در تشریح میزان کمک های مردمی برای این طرح گفت :پیش بینی مااز نظر تامین منابع مالی این حرکت  ۱۰ میلیون تومان  بوده است و تا امروز بیش از ۴۰ میلیون تومان مشارکت مردمی داشته ایم که پیش بینی می شود تا اخر ماه مبارک رمضان این مبلغ به عدد ۱۰۰ ملیون تومان خواهد رسید.

در انتها هوشار پارسیان مدیر سازمان خدمات اجتماعی شهرداری تهران گفت :این طرح محدود به ماه مبارک رمضان نیست و در باقی ایام سال مردم می توانند با شماره تماس ۴۳۷۹ ارتباط گرفته و مبالغ نذر خود را واریز کنند .این طرح در ماه محرم توانست بیش از ۵۰هزار بسته غذایی را به دست نیازمندان شهر که بیش از ۱۵هزار تن از آنان به نان شب محتاج هستند برسانند.

منبع: مهر

94104

کلید واژه ها :
نظرات
ADS
ADS
پربازدید