ارتش ترکیه 20 نقطه از داخل این کشور را بمباران کرد | اتاق خبر
کد خبر: 353701
تاریخ انتشار: 2 تیر 1395 - 11:08
منابع نظامی ترکیه اعلام کردند:
ارتش ترکیه از بمباران 15 مرکز تجمع عناصر حزب کارگران کردستان ترکیه - پ ک ک - در شمال عراق و 20 نقطه دیگر در داخل خاک ترکیه توسط جنگنده بمب افکن های این کشور خبر داد.

به گزارش اتاق خبر به نقل از ایرنا، منابع نظامی ترکیه اعلام کردند که سه شنبه شب اقدام به بمباران 15 نقطه در ارتفاعات زاپ و منطقه متینا در شمال عراق و انهدام پایگاههای پ ک ک کردند.
بر پایه این گزارش، جنگنده های ترکیه هم چنین با شناسایی 20 پایگاه و مخفیگاه عناصر 'پ ک ک' در مناطق کوهستانی و غیر مسکونی لیجه و شمدینلی در جنوب شرق این کشور را نیز بمباران کردند.
نیروهای زمینی ترکیه نیز از دیروز( سه شنبه) با اعلام حکومت نظامی در 25 روستا در استان دیاربکر عملیات گسترده ای را در این استان آغاز کرده اند.
عراق بارها تجاوز جنگنده های ترکیه به حریم فضایی آن کشور را محکوم کرده، ولی ترکیه همچنان به بمباران شمال عراق با عنوان حضور مخالفان کرد در آن منطقه ادامه می دهد.
شبکه های خبری ترکیه به جزئیات بیشتر و تلفات احتمالی آن اشاره نکرده اند.
ترکیه در روزهای اخیر بر شدت عملیات خود علیه مواضع پ ک ک در مناطق کوهستانی در داخل این کشور و شمال عراق افزوده است.
طی یک سال گذشته مناطق کردنشین ترکیه شاهد درگیری های خونین میان نظامیان و عناصر پ ک ک بوده و در این مدت در بمباران شمال عراق و درگیری های داخل خاک ترکیه حدود هفت هزار و 600 نفر از عناصر پ ک ک و بیش از 600 نفر از نیروهای امنیتی و نظامی و غیرنظامی ترکیه کشته شده اند.

کلید واژه ها :
نظرات
ADS
ADS
پربازدید