صحبت های عضو کمیسیون اقتصادی درباره خبرنگاران | اتاق خبر
کد خبر: 35397
تاریخ انتشار: 5 دی 1391 - 00:14

عضو کمیسیون اقتصادی مجلس، گفت: کمبود فرصت‌های شغلی پایدار، روزنامه نگاران و خبرنگاران را کلافه کرده است و اگر تدابیر راهبردی موثری در این زمینه اندیشده نشود، روزبه روز وضعیت اقتصادی خبرنگاران وخیم تر می شود.

ابراهیم نکو،افزود: نویسندگی درکشور ما هنوز به عنوان یک شغل وهنرحرفه‌ای تعریف نشده است و بسیاری از روزنامه نگاران  و نویسندگان از کمبود حمایتی دولت به سطوح آمده اند. به علاوه این امر لطمات جبران ناپذیری به صنعت نشر کشور وارد می کند.

نماینده مردم  رباط کریم و بهارستان درمجلس شورای اسلامی با اشاره به فعالیت های طاقت فرسای خبرنگاران درعرصه  تولید خبر، گفت: این قشر افرادی هستند  که می توانند با قلم خود، نفس تهاجمات فرهنگی غربی ها را در سینه حبس کنند،ولی متاسفانه این روزها نفس خودشان درسینه حبس شده است.

وی ادامه داد: مسولان ذیربط  باید سرو سامانی به وضعیت  اقتصادی ، اجتماعی ، فرهنگی ، آموزشی وشغلی خبرنگاران  وعرصه خبرنگاری بدهند،  زیرا برخی از نویسندگان وروزنامه نگاران وخبرنگاران در کشور ما حتی بیمه نیستند.

نکو افزود : امروزه خبرنگار در جهان معاصر یک منجی اطلاعاتی به شمار می آید و از این رو خبرنگار، هنرمندی است که با خون دل مطالب خود را به رشته تحریر در می آورد، به همین علت سزاوار نیست حقوق قانونی این قشرفرهنگی زحمتکش نادیده گرفته شود.

نماینده مردم رباط کریم تصریح کرد : البته چنین راهکاری نیازبه  برنامه ‌ریزی حرفه ای، هنری و ارزشی و لحاظ حمایت همه جانبه از این قشر زحمتکش دارد، زیرا شمع فعالیت خبرنگاران باید روز به روز پر فروغ تر شود، نه اینکه با بی توجهی خط بطلان بر عملکرد این جامعه فرهنگی کشیده شود .

عضو کمیسیون اقتصادی مجلس، گفت: کمبود فرصت های شغلی پایدار، روزنامه نگاران و خبرنگاران را کلافه کرده است و اگر تدابیرراهبردی موثری در این زمینه اندیشده نشود، روزبه روز وضعیت اقتصادی خبرنگاران وخیم ترمی شود.

کلید واژه ها :
مطالب مرتبط
نظرات
ADS
ADS
پربازدید