گریزگاه قانونی برای حقوق نجومی وجوددارد | اتاق خبر
کد خبر: 354165
تاریخ انتشار: 4 تیر 1395 - 15:48
عضو ناظر مجلس در ستاد مبارزه با مفاسد اقتصادی، با بیان اینکه متاسفانه در قانون سقفی برای دریافت حقوق مدیران تعیین نشده است، گفت: بدنبال تهیه طرحی هستیم تا برای حقوق و مزایا، سقف تعیین شود.

به گزارش اتاق خبر به نقل از مهر عزت‌الله یوسفیان‌ملا  درباره موضوع تحقیق و تفحص از حقوق‌های نجومی مدیران دولتی، اظهار داشت: قبلاً هم گفته‌ام که وضعیت حقوق‌های نجومی مشخص است و هر سازمان و وزارتخانه‌ای فیش‌های مشخص دارد، لذا نیازی به تحقیق و تفحص نیست ولی اگر لازم باشد ما این آمادگی را داریم که اقدام کنیم.

وی تصریح کرد: دریافت این حقوق‌ها خلاف قانون نیست، چرا که راه‌ها و گریزگاه‌های قانونی برای دریافت‌ این حقوق‌ها وجود دارد و کسانی که این حقوق‌ها را می‌گیرند، با ابزارهای قانونی سراغ این کار می‌روند.

این نماینده مجلس با بیان اینکه متأسفانه در قانون سقفی برای دریافت حقوق مدیران دولتی تعیین نشده است، ادامه داد: بر این اساس، دریافت این حقوق‌ها مشکل قانونی ندارد، اما با عُرف مسلم و وجدان عمومی جامعه و خزانه کشور سازگاری ندارد.

یوسفیان‌ملا تصریح کرد: کسانی که این‌ حقوق‌ها را می‌گیرند، باید این بخش قضیه را در نظر بگیرند که متأسفانه توجهی نکرده‌اند.

وی در همین رابطه خاطرنشان کرد: چون در قانون سقفی برای دریافت حقوق تعیین نشده، به دنبال تهیه طرحی در مجلس هستیم که برای حقوق سقف تعیین شود و با جدیت نیز این طرح را دنبال می‌کنیم.

94105

نظرات
ADS
ADS
پربازدید