مدیریت هزینه ها در بیمه سلامت امری ضروری است | اتاق خبر
کد خبر: 354188
تاریخ انتشار: 4 تیر 1395 - 19:08
مدیر عامل سازمان بیمه سلامت ایران در جلسه تحلیل هزینه های بیمه سلامت با تاکید بر نیازمندی سازمان به نظام ثبت گزارش دهی دقیق و منظم گفت: مدیریت و کنترل هزینه ها در بیمه سلامت امری ضروری است.

به گزارش اتاق خبر به نقل از مهر، محمد جواد کبیر  امروز در جمع معاونین وزرای تعاون، کار و رفاه اجتماعی و بهداشت، درمان و آموزش پزشکی اذعان داشت: کنترل هزینه ها و تحلیل آنها علی الخصوص در ادارات کل بیمه سلامت استانهای سراسر کشور موجب ارتقاء عملکردها و بهینه سازی فعالیتها می شود.

وی ضمن قدردانی از عملکرد ادارات کل بیمه سلامت استانهای اصفهان، کرمان و یزد که با تبادل اطلاعات و تجربیات مناسب با دانشگاههای علوم پزشکی بسیار موفق در این زمینه عمل کرده‌اند؛ افزود: هر دانشگاه علوم پزشکی که سیستم HIS آن فعال بوده و با سازمانهای بیمه گر در تعامل است موفق بوده و کسورات آن به حداقل رسیده و ضریب رسیدگی به اسناد آن نیز با سرعت بالاتری انجام شده است.

کبیر با اشاره به نیازمندی سازمانهای بیمه گر پایه به نظام ثبت گزارش دهی منظم و دقیق گفت: دولت باید به سمت پایداری منابع حرکت کند تا بتواند اصلاح فرآیندها را در جهت تامین و تخصیص منابع داشته باشد.

مدیرعامل سازمان بیمه سلامت ایران اظهار کرد: سازمان بیمه سلامت مانند سازمان تامین اجتماعی و دیگر سازمانهای دولتی، یک سازمان درآمدزا  نیست بنابراین پایداری منابع و اعتبارات آن موجب می شود تا در پرداخت مطالبات موسسات و مراکز درمانی طرف قرارداد با مشکل مواجه نشود.

وی در پایان، جلسه تحلیل هزینه ها در بیمه سلامت را نقطه آغازین این حرکت دانست و افزود: امیدواریم در این راستا شاهد همدلی و همکاری مسئولین و دست اندرکاران امر سلامت باشیم.

94105

نظرات
ADS
ADS
پربازدید