مرد همسرکش در ایستگاه محاکمه | اتاق خبر
کد خبر: 354190
تاریخ انتشار: 4 تیر 1395 - 19:26
قرار مجرمیت مرد جوان که برای تصاحب اموال همسرش او را به قتل رسانده و جسدش را در باغی در فیروزکوه دفن کرده بود صادر شد.

 به گزارش اتاق خبر به نقل از مهر، آبان ماه سال ۹۳ زن میانسالی با مراجعه به اداره پلیس از مفقود شدن مرموز دخترش خبر داد و در شکایتی مدعی شد دخترم مریم که کارمند بانک است از چهار ماه قبل مفقود شده و هر چه از همسرش سجاد در مورد سرنوشت دخترم سوال می کنم جواب درستی به من نمی دهد.

پس از مطرح شدن شكایت، كارآگاهان اداره یازدهم به دستور قاضی احمدبیگی، بازپرس ویژه قتل مشغول بررسی موضوع مبنی بر فقدان این دختر شدند. شوهر ۲۶ ساله مریم كه سجاد نام داشت مورد تحقیق قرار گرفت و به ماموران گفت دو سال پیش با مریم ازدواج كردم اما به خاطر اختلافی كه پیدا كردیم، شانزدهم خرداد امسال به صورت توافقی از هم جدا شدیم.

كارآگاهان در بررسی‌های بیشتر دریافتند مریم یک خودرو ۲۰۶ و یک ویلا هم در شهرستان فریدون كنار دارد اما خودروی او در اختیار سجاد است و ویلا هم توسط سجاد و با وكالت از مریم فروخته شده است.

سجاد مدعی شد مریم ۱۳۰ میلیون تومان به او بدهكار بوده به خاطر همین ۲۰۶ و ویلای فریدونكنار را به او داده است.

در بررسی های ماموران اداره یازدهم آگاهی به زودی مشخص شد این دختر جوان هیچوقت از شوهر خود طلاق نگرفته است و انتقال اموال از طریق مریم به سجاد نیز یک ادعای کاملا واهی است و هیچکدام از اسناد واقعیت ندارند. پس از ثبت این اطلاعات در پرونده به دستور بازپرس سعید احمدبیگی متهم تحت بازجویی های فنی و تخصصی ماموران قرار گرفت و به زودی به قتل دختر جوان با همکاری یکی از دوستان خود و دفن او در باغ عمویش اعتراف کرد. اگر چه جسد در محل کشف شد با اینحال او مدتی بعد مدعی شد قتلی در کار نبوده است و زمانیکه من به خانه مریم آمدم با جسد او روبرو شدم که ترسیدم و با همکاری دوستم او را به باغ عمو بردم و دفنش کردم. با اینحال او در همان اعترافات اولیه به قتل اعتراف کرده بود و از آنجایی که نحوه قتل نیز با گزارش پزشکی قانونی همخوانی داشت او بزودی به قتل اعتراف صریح کرد.

سرانجام با تکمیل تحقیقات و بازسازی صحنه مرگ مریم روز چهارشنبه برای مرد همسرکش به اتهام مباشرت در قتل عمدی همسرش، جعل واستفاده از سند مجعول و انتقال مال غیر و سرقت اموال مقتول قرار جلب به دادرسی از سوی بازپرس سعید احمد بیگی صادر شد همچنین برای پسر عموی متهم که در دفن جسد به قاتل کمک کرده بود و سه نفر دیگر که اقدام به جعل سند کرده بودند قرار جلب به دادرسی صادر شد.

94105

کلید واژه ها :
نظرات
ADS
ADS
پربازدید