صعود لهستان به مرحله بعد یورو در ظربات پنالتی | اتاق خبر
کد خبر: 354589
تاریخ انتشار: 5 تیر 1395 - 20:23
لهستان در ظربات پنالتی توانست سوئیس را با نتیجه 5 بر 4 شکست دهد و به مرحله بعد صعود کند.

به گزارش اتاق خبر، به نقل از ایسنا، در اولین دیدار از مرحله یک هشتم نهایی یورو ۲۰۱۶ دو تیم لهستان و سوئیس در شهر سنت اتین به مصاف هم رفتند که لهستان توانست در ظربات پنالتی سوئیس را حذف کند.

بازی با برتری لهستانی‌ها شروع شد و هنوز ۳۰ ثانیه از زمان بازی نگذشته بود که جدی ترین موقعیت بازی را لهستانی ها از دست دادند. میلیچ در ثانیه ۳۰ نتوانست دروازه بدون دروازه بان سوئیس را باز کند.

در دقیقه ۶ نوبت روبرت لواندفوسکی رسید که تاکنون پایش به گلزنی در جام باز نشده و در این صحنه هم نتوانست دروازه سومر را باز کند.

سوئیسی ها هم تیم دسته و پا بسته ای نبودند. در دقیقه ۹ سانتر زمینی شقیری به ژمایلی رسید ولی این بازیکن قدر موقعیت خود را ندانست و موقعیتش را از دست داد.

از اواسط نیمه نخست باز هم این لهستانی ها بودند که توپ و میدان را در اختیار گرفتند و چندین موقعیت گلزنی را از دست دادند. اینبار بدشانسی کریچوویاک باعث شد تا دروازه سوئیس باز نشود.

در نهایت لهستان توانست به خوبی دروازه سوئیس را باز کند. گروژیسکی با سرعت بالای خود وارد محوطه جریمه سوئیس شد و بلاژیکوفسکی را صاحب موقعیت کرد که این بازیکن هم توپ را از بین پاهای سومر وارد دروازه سوئیس کرد و تیمش را پیش انداخت.

در نهایت نیمه نخست این دیدار با برتری یک بر صفر لهستان به پایان رسید.

در نیمه دوم سوئیس که عقب افتاده بود توانست بر بازی مسلط شود و چند موقعیت جدی ایجاد کرد. شاکری در دقیقه ۴۶ یک موقعیت گلزنی از دست داد.

در ادامه بلاژیکوفسکی در دقیقه ۵۲ جدی ترین موقعیت تیمش در نیمه دوم را از دست داد و سومر با درخشش خوب خود این موقعیت را دفع کرد.

در ادامه فابین شار با کارت زرد داور روبرو شد تا در صورت برد سوئیس به مرحله بعد بازی احتمالی تیمش را از دست بدهد.

سوئیسی ها در ادامه باز هم چند موقعیت نصفه و نیمه ایجاد کردند که جدی ترین آنها را رودریگز در دقیقه ۷۳ از دست داد. کاشته زیبای این بازیکن در آستانه ورود به دروازه لهستان بود که با درخشش فابیانسکی به کرنر رفت و کرنر ارسالی هم راهی به دروازه پیدا نکرد.

شقیری در دقیقه ۷۸ دیرک دروازه لهستان را نیز به لرزه درآورد تا شانس و اقبال هم با لهستان یار باشد. با این حال این بازیکن در دقیقه ۸۲ به زیبایی با یک ضربه قیچی برگردان دروازه لهستان را باز کرد تا بازی به تساوی کشیده شود. شقیری یکی از زیباترین گل‌های دوره‌های گذشته یورو را به ثمر رساند.

در نهایت این دیدار با تساوی یک بر یک به پایان رسید تا بازی به وقت اضافه کشیده شود.

در وقت اضافه نیمه نخست دو تیم توان حمله کردن نداشتند و موقعیت چندانی نداشتند تا کار به وقت اضافه نیمه دوم کشیده شود. در وقت های اضافه نیمه دوم ارن دردیوک نتوانست گل دوم سوئیس را به ثمر برساند و درخشش فابیانسکی باعث شد تا توپ وارد دروازه نشود. این بازیکن یک بار دیگر هم نتوانست در ادامه دروازه لهستان را باز کند تا بازی به ظربات پنالتی کشیده شود.

در ظربات پنالتی لهستان توانست با نتیجه 5 بر 4 به برتری برسد و به مرحله بعد صعود کند. در ظربات پنالتی گرانیت ژاکا به بدترین شکل پنالتی خود را از دست داد تا لهستان به مرحله بعد صعود کند.

انتهای پیام/

کد: 94108

کلید واژه ها :
نظرات
ADS
ADS
پربازدید