كریمی و پرویز هادی قهرمان شدند | اتاق خبر
کد خبر: 354941
تاریخ انتشار: 7 تیر 1395 - 15:00
رقابتهای جام استفان سرکسیان- ارمنستان؛
تیم منتخب كشتی آزاد ایران با كسب دو مدال طلا و دو نقره به كار خود در رقابتهای بین المللی استفان سركسیان ارمنستان پایان داد.

به گزارش اتاق خبر، به نقل از خبرگزاری مهر، رقابت های بین المللی کشتی آزاد جام استفان سرکسیان روزهای ۵ و ۶ تیرماه در شهر واندازور ارمنستان برگزار شد و در پایان تیم ایران توسط علیرضا كریمی و پرویز هادی در اوزان ۸۶ و ۱۲۵ كیلوگرم صاحب مدال طلا و میثم نصیری و امیر محمدی در اوزان ۶۵ و ۹۷ كیلوگرم صاحب مدال نقره شد.

همچینن رضا اطری در وزن ۵۷ كیلوگرم پنجم شد و سید احمد محمدی و كمیل قاسمی در اوزان ۶۵ و ۱۲۵ كیلوگرم از دور رقابتها كنار رفتند.

نتایج كشتی گیران كشورمان در روز دوم این رقابت ها به شرح زیر است:

در وزن ۸۶ کیلوگرم علیرضا کریمی در دور نخست با نتیجه ۱۰ بر صفر از سد کومیکه آلاداشویلی از گرجستان گذشت. وی در دور بعد با نتیجه ۵ بر یک آرسن علی موسی علی اف نفر دوم جام یاریگین در سال ۲۰۱۶ از روسیه را شکست داد و به مرحله نیمه نهایی راه یافت. کریمی در این مرحله نیز با نتیجه ۱۱ بر صفر مقابل ولادیسلاو والیف نفر سوم روسیه و جام یاریگین در سال ۲۰۱۶ و قهرمان جوانان جهان به برتری رسید و راهی دیدار فینال شد. وی در این دیدار شامیل آتایان نفر پنجم اروپا (۲۰۱۶) از ارمنستان را با نتیجه ۱۰ بر صفر شكست داد و صاحب مدال طلا شد.

در وزن ۱۲۵ کیلوگرم کمیل قاسمی در دور اول مقابل وایچیک یقیزاریان از ارمنستان با نتیجه ۱۰ بر صفر به پیروزی رسید. وی در دور دوم با نتیجه ۹ بر ۴ مقابل گئورگی ساکانالیدزه از گرجستان شکست خورد و با توجه به شکست این کشتی گیر مقابل حریف روس در دیدار مرحله نیمه نهایی، قاسمی از دور رقابت ها کنار رفت.

در همین وزن پرویز هادی، پس از استراحت در دور نخست، در دور دوم والری بیدویف از روسیه را ۱۰ بر صفر شکست داد. و به مرحله نیمه نهایی راه یافت. وی در این مرحله مقابل لوان بریانیدزه نفر سوم جهان (۲۰۱۰) و پنجم جهان (۲۰۱۵) از ارمنستان با نتیجه ۳ بر یک به پیروزی رسید و به دیدار فینال راه یافت. هادی در این دیدار بالدان سیجیپوف نفر سوم قهرمانی روسیه در سال ۲۰۱۶ را با نتیجه ۱۰ بر ۶ شكست داد و عنوان قهرمانی را از آن خود كرد.

انتهای پیام/

کد: 94108

نظرات
ADS
ADS
پربازدید