تاوانی که دولت ترکیه در قبال سیاست های غلط خود پرداخت | اتاق خبر
کد خبر: 355811
تاریخ انتشار: 9 تیر 1395 - 17:33
سخنگوی کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس مطرح کرد:
سخنگوی کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس با تاکید بر اینکه ترکیه باید سیاست‌های غلط خود درحمایت از داعش و گروه‌های تروریستی را اصلاح کند، گفت: ایران بارها به مقامات ترکیه هشدار داده بود تقویت تروریست به ضرر همه کشورهاست و به زودی دود حمایت از داعش به چ

به گزارش اتاق خبر به نقل از ایسنا، سید حسین نقوی حسینی سخنگوی کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس شورای اسلامی در گفت‌وگویی ضمن محکوم کردن حادثه تروریستی شب گذشته در فرودگاه ترکیه گفت: امروز عملیات تروریستی خونین در ترکیه باعث گرفته شدن امنیت جانی و مالی مردم شده است؛ این تاوانی است که دولت ترکیه در مقابل سیاست‌های غلط خودش مبنی بر حمایت از داعش و گروه‌های تروریستی پرداخت می‌کند.

وی ادامه داد: در حالی این حادثه تروریستی در ترکیه رخ داده که ایران بارها و در همه ملاقات‌ها به مقامات ترکیه هشدار داده بود تقویت تروریست به ضرر همه کشورهاست و به زودی دود حمایت از داعش به چشم خودتان می‌رود؛ یادم است در دیدار با داوود اغلو وزیر خارجه وقت و نمایندگان عضو کمیسیون امنیت ترکیه نیز متذکر شدیم که اگر داعش تقویت شود ناامنی برای ترکیه، همسایگان و سایر کشورها به دنبال خواهد داشت.

سخنگوی کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس ادامه داد: علی رغم این هشدارها ترکیه بر طبل سیاست‌های غلط خود مبنی بر حمایت از داعش کوبید، سرمست و بدون توجه به عواقب آن جلو رفت، به تذکرات توجه نکرد و متاسفانه امروز تاوان همان سیاست‌های غلط را می‌دهد.

وی گفت که ما نگران اتفاقات بدتر درترکیه هستیم چون اخیرا ترکیه سیاست‌ها و مواضع جدید مسالمت‌آمیز با رژیم صهیونیستی را دنبال می‌کند که قطعا این حرکات عواقب بدتری را در پی خواهد داشت.

نقوی حسینی در ادامه با تاکید بر اینکه مقامات ترکیه بهتر است از این اتفاقات درس بگیرند، افزود: اخیرا در شهرهای مختلف ترکیه شاهد انفجارهایی حداقل یک بار در هفته هستیم که باعث خساراتی به اقتصاد و صنعت توریسم در این کشور می‌شود. بهتر است مقامات ترکیه با درس گرفتن از گذشته سیاست‌های غلط خود را اصلاح کنند و دست از حمایت از داعش و گروه‌های تروریستی بردارند.

وی در پایان گفت که بهتر است ترکیه به کشورهای که می‌خواهند به صورت واقعی با تروریسم مقابله و مبارزه کنند، بپیوندند و زمینه را برای نابودی گروه‌های تروریستی فراهم کنند چون در غیر این صورت در آینده تاوان سختی می‌بینند.

نظرات
ADS
ADS
پربازدید