فعالیت ۴۵هزار نفر در یگان های حفاظت | اتاق خبر
کد خبر: 355930
تاریخ انتشار: 10 تیر 1395 - 16:43
جانشین پلیس پیشگیری ناجا با اشاره به فعالیت ۴۵ هزار نفر در یگان های حفاظت گفت: ماموران یگان های حفاظت دستگاه های دولتی از جمله "محیط بانان محیط زیست" و "جنگل بانان" تحت حمایت و پلیس هستند.

اتاق خبر: سردار مهدی معصوم بیگی با اشاره به حمایت و پشتیبانی پلیس از مأموران یگان های حفاظت دستگاه های دولتی از جمله محیط بانان محیط زیست و جنگل بانان گفت: علاوه بر اینکه مأموران یگان های حفاظت ضابط خاص هستند و در حوزه مأموریتی خود اختیارات مربوط به ضابطان را دارند، نیروی انتظامی نیز با تعیین دستورالعمل ها و خط مشی های حفاظتی و انتظامی، یگان ها را پشتیبانی می کند.

جانشین پلیس پیشگیری ناجا ادامه داد: اجرای برنامه های آموزشی، توانمند سازی کارکنان، حمایت و پشتیبانی از مأموریت یگان ها، پیشگیری،کشف جرم و ایجاد اشراف برای انجام مأموریت یگان ها از دیگر اموری است که توسط پلیس یاری و معاضدت می شود.

تشکیل و فعالیت ۱۰ یگان حفاظت/ راه اندازی ۵ یگان در دستور کار

این مقام انتظامی ادامه داد: در راستای اجرای ماده ۱۷۹ قانون برنامه سوم  و تنفیذ آن در برنامه چهارم و پنجم توسعه کشور ، همچنین دستورالعمل تشکیل یگان های حفاظت در دستگاه های کشوری مصوب مقام معظم رهبری با محوریت ستاد کل نیروهای مسلح، دولت، وزارت کشور،مسئولان وزارتخانه ها و دستگاه های کشوری، تاکنون ۱۰ یگان تشکیل شده و پنج یگان دیگر نیز در شرف راه اندازی و طی فرآیند تشکیل قرار دارد.

سردار معصوم بیگی ضمن تشکر از مشارکت و همراهی شهروندان با مأموران و ضرورت تعامل بیشتر در این خصوص گفت: حدود ۴۵ هزار نفر در یگان های حفاظت مشغول انجام مأموریت هستند که پیشگیری و مبارزه با زمین خواری، حفظ منابع طبیعی و ذخایر جنگلی، حفاظت از میراث فرهنگی، حفاظت از محیط زیست و پیشگیری از شکار، صید و تخریب محیط زیست بخشی از مأموریت این یگان ها می باشد.
وی گفت: این ماموریت ها که بعضاً در شرایط سخت و حداقل امکانات در سطح کشور در حال انجام است، به نحو احسن و حتی با نثار جان انجام می‌شود و شهادت و مجروحیت تعدادی از مأموران یگان های حفاظت گواه این موضوع است.

منبع: مهر

94104

نظرات
ADS
ADS
پربازدید