نمی توانید کشتارخاورمیانه را حل کنید، پس خفه شوید | اتاق خبر
کد خبر: 356116
تاریخ انتشار: 11 تیر 1395 - 13:39
رئیس جمهوری فیلیپین خطاب به مقام های سازمان ملل:
'رودریگو دوترته' رئیس جمهوری جدید فیلیپین خطاب به مقام های سازمان ملل گفت: شما نمی توانید کشتار خاورمیانه را حل کنید... نتوانسته اید حتی با کشتار مردم سیاه پوست در آفریقا هیچ تلاشی بکنید. همه شما خفه شوید.

به گزارش اتاق خبر، وی که در شهر مانیل سخنرانی می کرددر بخش دیگری از سخنان خود همچین یک پیام دوستی به جامعه بین الملل داد و گفت که به جبهه بین الملل و جامعه جهانی تاکید می کنم که فیلیپین پیمان ها و تعهدات بین المللی خود را محترم می شمارد.
وی همچنین وعده داد که قاچاقچیان مواد مخدر را می کشد و از مردم نیز خواست معتادان را به قتل برسانند.
'دوترته' که ماه گذشته وعده داده بود دهها هزار مجرم را به قتل می رساند و همچنین نخبگان این کشور را نیز به دلیل اینکه وی را آتش افروز و عامل بی ثباتی خوانده بودند، مورد انتقاد قرار داد، روز پنجشنبه پس از حضور در پایتخت فیلیپین در سخنانی درباره قاچاقچیان گفت: این پسران روسپیان، فرزندان ما را از بین می برند. هشدار می دهم، با آنها همراه نشوید، حتی اگر شما پلیس هستید، زیرا من واقعا شما را می کشم.
وی همچنین گفت: اگر معتادانی را می شناسید، اقدام کنید و خودتان آنها را بکشید، زیرا اگر از والدینشان بخواهید این اقدام را انجام دهند، برای آنها بسیار دردناک است.
رئیس جمهور جدید فیلیپین پیشتر نیروی پلیس این کشور را متهم به همکاری با قاچاقچیان مواد مخدر کرده بود.
به نوشته روز جمعه تارنمای شبکه خبر آسیا، 'دوترته' هنگامی که روز پنجشنبه سکان هدایت این کشور را از 'بنیگنو آکینو' تحویل گرفت، گفت که به طور قطع در طول 6 ساله حضور در کاخ ریاست جمهوری، روزهای سیاهی وجود خواهد داشت.
مبارزه با فساد در سطح دولتی و جامعه، جرائم خیابانی، فروش مواد مخدر و شکستن قانون و نظم عمومی از جمله مسائلی است که 'دوترته' معتقد است باید در مورد آن اقدام عملی و فوری انجام دهد.
وی این گونه شرایط را نشانه از بین رفتن فرسایشی ایمان مردم فیلیپین به رهبران این کشور عنوان کرد.
'رودریگو دوترته' در نخستین سخنرانی خود در کاخ ریاست جمهوری فیلیپین نیز گفت که جنگ وی علیه جرم و جنایت 'بی امان و پایدار' خواهد بود و از ناظران و منتقدان حقوق بشر در کنگره خواست به وکالتی که مردم فیلیپین به وی اعطا کرده اند، احترام بگذارند.
وی گفت که به عنوان یک وکیل و بازرس سابق، محدودیت ها و حیطه قدرت رئیس جمهور را می شناسد و می داند چه چیز قانونی و چه چیز غیرقانونی است.
دوترته تاکید کرد که وی به عنوان رئیس جمهوری کل کشور انتخاب شده و برای خدمت به یک فرد، گروه و یا طبقه خاصی نیامده است.

منبع:  ایرنا

 

نظرات
ADS
ADS
پربازدید