کشته شدن دو فرمانده ارشد داعش در موصل | اتاق خبر
کد خبر: 356329
تاریخ انتشار: 12 تیر 1395 - 10:51
سخنگوی پنتاگون خبر داد:
ائتلاف تحت فرماندهی آمریکا، از کشته شدن دو فرمانده ارشد داعش در حمله اخیر جنگنده‌های این ائتلاف در نزدیکی موصل خبر داد.

به گزارش اتاق خبر به نقل از ایسنا، پیتر کوک، سخنگوی وزارت دفاع آمریکا (پنتاگون) گفت: این دو فرمانده که در حمله دقیق ائتلاف تحت فرماندهی آمریکا در 25 ماه گذشته میلادی کشته شدند، محمد احمد سلطان الباجری، معاون "وزیر جنگ" داعش و حاتم طالب الحمدونی، "فرمانده پلیس" داعش در موصل هستند.

تاکنون تعداد زیادی از سرکرده‌های داعش در حملات جنگنده‌های ائتلاف آمریکا در عراق کشته شده‌اند. نیروهای عراقی در حال حاضر مشغول عملیاتی برای آزادسازی شهر القیاره در جنوب موصل هستند و قرار است با کمک جنگنده‌های ائتلاف حمله به موصل را آغاز کنند.

آنگونه که کوک گفته، الباجری از اعضای سابق القاعده بوده که به داعش پیوست و یکی از فرماندهان کلیدی این گروه در حمله به موصل بود. وی همچنین مسئول عملیات انتحاری، تهیه خودروهای بمب‌گذاری شده و استفاده از گاز خردل در حملات به نیروهای عراقی بوده است.

موصل، مرکز استان نینوا بزرگترین شهر تحت کنترل داعش و مقر اصلی این گروه در عراق است.

از سوی دیگر حیدر العبادی، نخست وزیر عراق و سلیم الجبوری، رئیس پارلمان این کشور درباره آخرین تحولات سیاسی و امنیتی و آمادگی‌ها برای عملیات آزادسازی شهر موصل بحث و گفتگو کردند.

الجبوری و العبادی درباره اوضاع انسانی آوارگان در مناطق آزاد شده و همچنین روند اصلاحات و لزوم تسریع بخشیدن به این روند برای نجات عراق از بحران سیاسی و اقتصادی بحث و گفتگو کردند.

نظرات
ADS
ADS
پربازدید