رئیس کمیسیون عمران مجلس بر تقویت اتاق فکر مدیریت بحران کشور تاکید کرد | اتاق خبر
کد خبر: 356880
تاریخ انتشار: 15 تیر 1395 - 01:55
رییس کمیسیون عمران مجلس شورای اسلامی، با اشاره به گزارش رییس سازمان مدیریت بحران در جلسه کمیسیون ، بر تقویت اتاق فکر مدیریت بحران کشور تاکید کرد و گفت:سالی هزار میلیارد تومان خسارت ناشی از حوادث غیرمترقبه به کشور وارد می شود.

اتاق خبر - محمدرضا رضایی کوچی در تشریح جلسه امروز -یکشنبه- کمیسیون عمران مجلس شورای اسلامی بابیان این مطلب گفت: در بخش ابتدایی جلسه امروز نجار معاون وزیر کشور و رئیس سازمان مدیریت بحران کشور گزارش عملکردی از مدیریت بحران در کشور و برنامه‌های حوزه مدیریت بحران و حوادث غیرمترقبه ارائه کرد.
نماینده مردم جهرم در مجلس با اشاره اینکه سالی هزار میلیارد تومان خسارت ناشی از حوادث غیرمترقبه به کشور وارد می شود، افزود:اعتبارات اختصاص داده شده به این حوادث در اختیار سازمان مدیریت و برنامه ریزی است، لذا از زمان رخداد حادثه تا زمانی که اعتبار در اختیار وزارت کشور قرار بگیرد مدت زمان زیادی می برد، به همین دلیل برای افزایش سرعت انجام کار بئدجه باید در اختیار سازمان مدیریت بحران وزارت کشور قرار بگیرد.
رضایی کوچی ادامه داد:حضور اتاق فکر مدیریت بحران پر رنگ نبوده و متاسفانه در زمینه آموزشی ضعیف است و از دیگر مشکلات مدیریت بحران کشور تشکیل نشدن منظم جلسات شورای عالی مدیریت بحران به ریاست رییس جمهور است.
وی با اشاره به دستورکار دیگر کمیسیون ادامه داد: حسین مظفر معاون نظارت رئیس مجلس شورای اسلامی با حضور در کمیسیون عمران گزارش عملکردی در خصوص نقش نظارتی مجلس و معرفی ابزارهای نظارتی مجلس و کمیسیون عمران ارائه دادند، و کمیسیون عمران در مجلس نهم از لحاظ عملکردی بهترین کمیسیون بود.
به گزارش خانه ملت، نامزدهای کمیسیون عمران در شورای عالی شهرسازی و معماری، شورای آمایش سرزمین، شورای ساماندهی مرکز سیاسی و اداری کشور، و همچنین نماینده این کمیسیون در کمیسیون اصل 90 انتخاب شدند.

ایرنا

94110

نظرات
ADS
ADS
پربازدید