۷.۵ میلیون از شهرداری حقوق می‌گیرم | اتاق خبر
کد خبر: 357098
تاریخ انتشار: 14 تیر 1395 - 16:07
شهردار تهران با اشاره به جزئیات فیش حقوقی‌اش گفت: دیروز در شورا حق مطلب در مورد حقوق من ادا نشد و ۷.۵ میلیون تومان بیشتر از شهرداری نمی‌گیرم.

اتاق خبر: محمدباقر قالیباف در مراسم تودیع و معارفه سه معاون شهردار با بیان اینکه دیروز در صحن شورا جزئیات فیش حقوق من به خوبی ادا نشد، گفت: من تنها ۷.۵ میلیون تومان از شهرداری می‌گیرم و همسرم نیز تاکنون یک ریال از شهرداری نگرفته است.

وی ادامه داد: در شهرداری تهران حقوقی بیش از ۱۲ میلیون تومان نداریم و مشاوران نیز ۸ میلیون تومان دریافت می‌کنند؛ این در حالی است که همسر من تاکنون حق مشاور نگرفته است.

شهردار تهران با اشاره به اینکه ۱۴ تیرماه روز شهرداری ها و دهیاری ها است، گفت: این مظلومیت شهرداری و دهیاری ها است که برخی از مجموعه شهرداری هم نمی دانیم چنین روزی در تقویم وجود دارد و این مظلومیت شهرداری است که باید با یک برنامه ریزی صحیح برای این روز این ضعف را برطرف کنیم.

وی با اشاره به سخنان معاون سابق اجتماعی شهردار گفت: ما نیز افتخار می کنیم شهرداری‌چی هستیم زیرا انصافاً شهرداری محل خدمت است. فعالیت های ما از کارهای تربیتی، روحی، روانی جامعه آغاز می شود تا به مسائل بهداشتی، کالبدی و خدماتی.

شهردار تهران با بیان اینکه خدمت به مردم را افتخار می دانیم، بنابراین از برخی از حرفها، نوشته ها و گفته ها دلخور نمی شویم، گفت: وقتی کاری برای خدا انجام می شود دیگر جای گله مندی و ناراحتی باقی نمی ماند اما اگر فرصتی پیدا کنیم سخنان و حرفهای ناقص را اصلاح می کنیم. اگر کار برای خدا انجام شود، در برابر حرف غیر منصفانه نباید ناراحت شد زیرا با خدا معامله کرده ایم.

قالیباف ادامه داد: برخی وقت ها حرف هایی می شنویم از کسانی که پرحرف و پرسخن هستند و با غوغا و غوغاسالاری حرف هایی می زنند که حرف های نادرستی است که باید گفت قالیباف با چهار دهه فعالیت کارنامه اش مشخص است. دیگر سالهای ۵۸ تا ۶۱ نیست که کارنامه افرادی نامشخص باشد. پشت سر من ۳۶ سال کارنامه کاری است. شاید در این کارنامه اشتباهات و نقایصی هم وجود داشته باشد که باید بگویم دیکته نانوشته، غلط ندارد.

شهردار تهران با بیان اینکه کار ما بدون نقص نیست اما اصل کارمان، کار درستی است، گفت: نباید به حرف پرحرف های پرسخن غوغاسالار پروعده بی عمل توجه کرد و آنها ما را از مسیر درست و منطبق بر سنت های اسلامی-ایرانی و ارزشهای انقلابی بازدارند.

وی با بیان اینکه شعار مرگ بر صهیونیسم، مرگ بر آمریکا و روحیه استکبارستیزی همان کار و خدمت به مردم است، گفت: روش امام، روش اسلام سیاسی است. کسانی قصد دارند اسلام پس از امام را تدوین کنند و افکار امام را چیزی جز آن که بود وانمود کنند.

شهردار تهران با بیان اینکه همه ما در مجموعه شهرداری، شهرداری‌چی هستیم، گفت: با افتخار زباله های مردم را جمع می کنیم، با افتخار شهر را جارو می کنیم و کار فرهنگی انجام می دهیم.

وی با اشاره به بحث فیش های حقوقی گفت: از ابتدا با دقت و از روی حقوق های شهرداری ورود پیدا کردیم. اسناد و مدارک آن هم وجود دارد. هیچ کدام از معاونین ما قصد ندارند برای حضور در هیئت مدیره شرکت ها پولی دریافت کنند. اگر عضو هیئت مدیره ۱۰ شرکت هم باشند، باید تنها از یک شرکت پول بگیرند. این موضوع را ما ۸ سال پیش ممنوع کردیم.

قالیباف با اشاره به خاطره پاداش ۳۰۰ میلیونی پورزرندی معاون سابق مالی-اداری شهرداری از بانک شهر گفت: این اتفاق ۶ سال پیش افتاد و از لحاظ حقوقی و قانونی این پول به ایشان تعلق می گرفت اما تنها ۳ میلیون تومان را به عنوان پاداش برای خود برداشت و باقی پول را در صندوق ماده ۱۷ شهرداری ریخت.

همسرم یک ریال از شهرداری دریافت نکرده است

وی تاکید کرد: دیروز در صحن شورا اعلام شد ۱۴ میلیون تومان حقوق دریافتی من است. الان اعلام می کنم محمدباقر قالیباف ۷.۵ میلیون تومان از شهرداری می گیرد و حاضرم رونوشت فیش های حقوقی ام را به تک تک شما نشان دهم. اینکه گفته می شود یک درصد از درآمدهای شهرداری به شهردار اختصاص پیدا می کند، نادرست است. ۱۴ میلیونی که اعلام می شود من نصفش را بر می گردانم. حتی یک روز حق ماموریت در شهرداری نگرفته ام و اضافه کارهایم را از زمانی می گیرم که پسرم را داماد کرده ام و همسرم هم که ۱۰ سال است مشاور شهرداری و عضو هیئت مدیره سازمان فرهنگی هنری شهرداری است که آن را هم من انتخاب نکرده ام، تاکنون یک ریال از شهرداری دریافت نکرده است در حالی که حقوق مشاور در شهرداری ۸ میلیون تومان است.

قالیباف با بیان اینکه تاکنون از خانه سازمانی استفاده نکرده ام، حق سفره و حق مسکن و غیره را نیز دریافت نکرده ام، گفت: ۱۵ سال است در شرکت ایران ایر پس از ساعات اداری فعالیت می کنم که از این موضوع نیز پولی نگرفته و حتی بیمه حوادث خود را نیز پرداخت می کنم.

وی تاکید کرد: حقوق معاونین شهردار در سال ۹۴ بیش از ۱۲ میلیون تومان نیست و بعید می دانم کسی در شهرداری پاداش چند صد میلیونی بگیرد، اگر هم یکی دو مورد باشد ما خبر نداریم.

کسی از شهرداری تودیع نشده است

شهردار تهران با اشاره به تغییرات معاونین شهردار گفت: ما کسی را از شهرداری تودیع نکرده ایم بلکه همه جابجا شده اند. تنها سنگر خدمات عوض شده است و خوشحالیم که ما با زیرمجموعه خود قبل از اینکه رابطه اداری و سیستمی با هم داشته باشیم، دوست و رفیق هستیم و ارتباط عاطفی داریم. اساس کار هم همین است. ما تنها سنگر خدمت برادران را عوض کرده ایم و امیدواریم با اخوت و همدلی کار شهرداری جلو رود.

وی با اشاره به آشنایی با حجت الاسلام امرودی گفت: وی سالهاست در سنگر مسائل فرهنگی و اجتماعی خدمت می کند و فردی پرتلاش و خدمتگزار است. نقل است روحانیون برای این لباس روحانیت می پوشند که خواب قیلوله داشته باشند که گمان می کنم این برادر ارزشی، جانباز و پرتلاش در این مدت خواب قیلوله را طلاق داده باشد، زیرا کار میدانی زیادی در این مدت انجام داده است.

قالیباف در توصیف داریانی معاون دیگری که در مراسم امروز تودیع شد، گفت: در این مدت هر مسئولیتی که به داریانی سپرده شده انجام داده و هرگز نپرسیده چرا تغییرات رخ داده است. اگر ما برای گرفتن سمتی خوشحال شویم و یا از دست دادن آن ما را ناراحت کند، به همان میزان نشان دهنده ناخالصی ما است.

وی در خصوص تخصص تشکری هاشمی در معاونت منابع انسانی گفت: وی پیش از اینکه معاون حمل و نقل ترافیک شود 15 سال در حوزه معاونت منابع انسانی فعالیت کرده بود.

قالیباف در توصیف عبداللهی معاون جدید فرهنگی-اجتماعی گفت: وی فردی است که به اطراف خود آرامش می بخشد و امیدواریم در این حوزه به موضوع فقر و فقرزدایی و آسیب های اجتماعی توجه بیشتری داشته باشد.

شهردار تهران در خصوص انتخاب دکتر حسینی به سمت معاون حمل و نقل گفت: قرار بود وی مسئولیت مصلای تهران را بر عهده داشت باشد زیرا این فرمان مستقیم رهبری در این خصوص بود که بنا به دلایلی نشد. دکتر حسینی نیز مسئولی است که هر کاری در شهرداری به او محول شده انجام داده است و نگفته است این کار کوچک است یا بزرگ.

قالیباف پس از پایان سخنانش که بیش از یک ساعت به طول انجامید، احکام معاونین جدید را داد که بر اساس آن مازیار حسینی معاون حمل و نقل ترافیک شهرداری، مجتبی عبداللهی معاون فرهنگی-اجتماعی شهرداری و تشکری هاشمی معاون منابع انسانی و یزدانی معاون خدمات شهری شهرداری تهران شد.

حاشیه ها:

خبرنگاران در این مراسم دعوت نبودند اما به دلیل حضور خبرنگاران برخی رسانه ها در سالن جنبی تالار ایران زمین به پوشش مراسم پرداختند.

در پایان سخنان قالیباف عوامل اجرایی طوری برنامه را هدایت کردند که خبرنگاران اجازه پرسشی از شهردار نداشته باشند. با این وجود، قالیباف در پاسخ به پرسش خبرنگاران در خصوص دلیل جابجایی معاونان در سال آخر مدیریت کنونی شهرداری گفت: سخنانم را در سخنرانی گفته ام. من حتی به صدا و سیما نیز پاسخ ندادم.

کلید واژه ها :
نظرات
ADS
ADS
پربازدید