تیم ملی فوتسال شرایط مطلوبی ندارد | اتاق خبر
کد خبر: 357123
تاریخ انتشار: 15 تیر 1395 - 17:15
ناظم الشریعه:
سرمربی تیم ملی فوتسال تاکید دارد اگر قرار است تیم ملی در جام جهانی موفق شود باید طبق اصول پیش برویم.

به گزارش اتاق خبر، به نقل از ایسنا، محمد ناظم الشریعه – سرمربی تیم ملی فوتسال درخصوص روند آماده سازی این تیم، گفت: مرحله چهارم اردوی آماده‌سازی خود را از روز جمعه ۱۸ تیر ماه در هتل المپیک آغاز می‌کنیم. به دلیل اینکه مسابقات لیگ برتر فوتسال مردادماه آغاز می‌شود، بازیکنان و تیم ملی شرایط مطلوبی ندارد. باید بدانیم که برای چه هدفی به جام جهانی می‌رویم. آیا فقط برای صعود از گروه‌مان به این مسابقه‌ها می‌رویم یا اینکه قصد داریم در جمع چهار تیم برتر حضور داشته باشیم و باید با توجه به هدفی که در نظر داریم، برنامه‌ریزی کنیم.

وی در ادامه خاطر نشان کرد: اگر قرار است تیم ملی در جام جهانی موفق شود باید طبق اصول پیش برویم. صرف این که بازیکنان در اردوهای تیم ملی کنار یکدیگر باشند و تفکر جام جهانی داشته باشند کفایت نمی‌کند. این در شرایطی است که تیمی مانند ژاپن که نتوانسته به جام جهانی برود در همین ایام اردوی خارجی‌اش را برگزار می‌کند. تنها برنامه اردویی ما در خارج از کشور در حال حاضر این است که اواخر مردادماه به تایلند می‌رویم و در یک تورنمنت چهارجانبه که با حضور تیم‌های قزاقستان، مصر و تایلند است شرکت می‌کنیم. این مسابقات می‌تواند برای تیم محک مناسبی باشد، چرا که تیم قزاقستان شبیه آذربایجان و مصر نیز شبیه مراکش است و می‌تواند شبیه سازی خوبی برای ما باشد.

سرمربی تیم ملی فوتسال درباره جلسه روز گذشته (یکشنبه) که با مدیر تیم های ملی داشت، اظهار کرد: صبح روز گذشته نشست خوبی با محمدرضا ساکت – مدیر تیم‌های ملی داشتیم. درباره برنامه‌های آینده تیم ملی، شرایط بازیکنان صحبت‌های لازم را همراه با علی صانعی و محمد هاشم‌زاده انجام دادیم و دنبال راهکار جدیدی برای مشکلات هستیم تا بتوانیم تا آغاز مسابقات جام جهانی ۲۰۱۶ - کلمبیا تدارکات مناسبی برای این تیم در نظر بگیریم و تیم ملی فوتسال کشورمان بتواند در جام جهانی نماینده شایسته‌ای باشد و این امر تنها با انجام بازی‌های تدارکاتی خوب میسر می‌شود. امسال سال جام جهانی است و فقط انگیزه بچه‌ها می تواند محرک ما برای موفقیت در این رقابت‌ها باشد.  

ناظم الشریعه در ادامه خاطر نشان کرد: پس از آن جلسه‌ای را نیز روز گذشته با سیدرضا افتخاری – رئیس سازمان لیگ فوتسال داشتیم و خروجی جلسه این شد که پس از تورنمنت تایلند اردوی تدارکاتی در مشهد برگزار کنیم و دیدار دوستانه‌ای نیز با تیم ملی فوتسال ازبکستان داشته باشیم. امیدوارم بتوانیم با چند بازی خوب و مناسب ضعف‌های موجود را جبران کنیم. بدون شک با تلاش‌هایی که تاج، ساکت و افتخاری انجام می دهند مشکلات تیم ملی فوتسال حل خواهد شد.

سرمربی تیم ملی فوتسال در ادامه تاکید کرد: اگر مسابقات لیگ از تیرماه شروع می‌شد ما این امکان را داشتیم که یک تورنمنت دیگر برای تیم ملی تدارک ببینیم تا با خیال راحت به جام جهانی برویم ولی لیگ از ششم مرداد شروع شود، من به مسئولان سازمان لیگ و هیات رئیسه سازمان لیگ فوتسال اثرات و نتایج این کار را یادآوری کرده‌ام و گفته‌ام که از این برنامه راضی نیستم.

وی در پایان سخنان خود اضافه کرد: تورنمنت تایلند و بازی تدارکاتی با ازبکستان به کادر فنی و بازیکنان کمک بسیاری می‌کند. هر چقدر که ملی پوشان در شرایط مسابقه قرار بگیرند، به آمادگی بالایی می‌رسند و این امر کمک می‌کند تا عملکرد بهتری در رقابت‌های جام جهانی داشته باشیم و امیدوارم با حمایتهای مسئولان فدراسیون و کمیته فوتسال برنامه‌های خود را به مرحله اجرا برسانیم و با آمادگی کامل به مصاف حریفان خود در رقابتهای جام جهانی کلمبیا برویم.

انتهای پیام/

کد: 94108

نظرات
ADS
ADS
پربازدید